• среда, 17 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

26 февруари 2024 Скопје/Ротимље/Струмица - Активности на државниот врв по п...

Таравари: Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција

Таравари: Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција

Скопје, 25 февруари 2024 (МИА) - Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формир...

Сасуоло го отпушти тренерот Диониси

Сасуоло го отпушти тренерот Диониси

Реџо Емилија, 25 февруари 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбасли прволигаш Сасуоло го отпушти тренерот...

Во Париз утре состанок на неколку европски лидери на ЕУ за Украина

Во Париз утре состанок на неколку европски лидери на ЕУ за Украина

Париз, 25 февруари 2024 (МИА) - Околу 20 шефови на држави и влади, главно европски, утре ќе одржат с...

Челзи стана првиот клуб кој загубил шест финалиња по ред во англиските купови

Челзи стана првиот клуб кој загубил шест финалиња по ред во англиските купови

Лондон, 25 февруари 2024 (МИА) - Челзи постави анти-рекорд во Англија, губејќи вечерва од Ливерпул.

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

26 февруари 2024   Лондон - Инвестициски самит за Западен Балк...

Зеленски: Кремљ имаше увид во плановите на украинската контраофанзива во 2023 година

Зеленски: Кремљ имаше увид во плановите на украинската контраофанзива во 2023 година

Киев, 25 февруари 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека „Русиј...

Египет гради втор камп за раселените Палестинци во градот Кан Јунис во јужна Газа

Египет гради втор камп за раселените Палестинци во градот Кан Јунис во јужна Газа

Каиро, 25 февруари 2024 (МИА) - Египет гради втор камп за раселените Палестинци во градот Кан Јунис...

Грчките земјоделци вечерва го блокираа преминот Евзони за влез на товарни возила

Грчките земјоделци вечерва го блокираа преминот Евзони за влез на товарни возила

Струмица, 25 февруари 2024 (МИА)-Грчките земјоделци од северниот дел на земјата, вечерва го блокираа...

Осимен сака да се пресели во Челзи, а не во ПСЖ, Наполи за напаѓачот ќе бара 130 милиони евра

Осимен сака да се пресели во Челзи, а не во ПСЖ, Наполи за напаѓачот ќе бара 130 милиони евра

Неапол, 25 февруари 2024 (МИА) - Виктор Осимен одлучи кариерата да ја продолжи во Премиер лигата. Сп...

Абас го повтори своето противење на плановите на Израел за операција во Рафа

Абас го повтори своето противење на плановите на Израел за операција во Рафа

Аман, 25 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на палестинската управа Махмуд Абас денеска во разговор...

Габриел: Бугарија е подготвена да биде домаќин на самит во рамките на процесот Акаба

Габриел: Бугарија е подготвена да биде домаќин на самит во рамките на процесот Акаба

Софија, 25 февруари 2024 - Мојата земја е подготвена да биде домаќин на самит во рамките на процесот...

Ливерпул го освои англискиот Лига куп

Ливерпул го освои англискиот Лига куп

Лондон, 25 февруари 2024 (МИА) - Ливерпул вечерва на „Вембли“ во Лондон го победи  Челзи во фин...

Џафери на Инвестициски самит за Западен Балкан на Европската банка за обнова и развој

Џафери на Инвестициски самит за Западен Балкан на Европската банка за обнова и развој

Скопје, 25 февруари 2024 (МИА) - Техничкиот премиер Талат Џафери, утре ќе учествува на Инвестицискио...

Нетанјаху: Израел ќе биде блиску до целосна победа со операцијата во Рафа

Нетанјаху: Израел ќе биде блиску до целосна победа со операцијата во Рафа

Вашингтон, 25 февруари 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанз...

Image

Остани поврзан