• сабота, 13 април 2024

Сасуоло го отпушти тренерот Диониси

Сасуоло го отпушти тренерот Диониси

Реџо Емилија, 25 февруари 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбасли прволигаш Сасуоло го отпушти тренерот Алесио Диониси.

За оваа одлука Сасуоло денес информира преку својата официјална веб-страница.

До крајот на сезоната тимот ќе го предводи тренерот на младинската екипа Емилијано Бигица.

Сауоло нема победа шест натпревари по ред и се наоѓа на 17. место во Серија А со 20 бодови.

Диониси беше шеф на стручниот штаб на Сасуоло од 2021 година. зс/

Фото: ЕПА

Остани поврзан