• среда, 17 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

23 февруари 2024  Скопје - Седница на собраниската Комисија за одбрана...

Властите во Газа тврдат дека 40 лица загинале во израелски напад во централниот дел на Појасот Газа

Властите во Газа тврдат дека 40 лица загинале во израелски напад во централниот дел на Појасот Газа

Газа, 22 февруари 2024 (МИА) – Канцеларијата за медиуми на Владата на Газа соопшти дека во „грозомор...

Бајден се сретна со  сопругата и ќерката на Навални

Бајден се сретна со сопругата и ќерката на Навални

Сан Франциско, 22 февруари 2024 (МИА) – Претседателот на САД Џозеф Бајден денеска се сретна со сопру...

Грковска: Демократска зрелост во изборниот период, со разлика помеѓу партиски и државни активности

Грковска: Демократска зрелост во изборниот период, со разлика помеѓу партиски и државни активности

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) - Примената на кодексот и позитивниот притисок од јавноста и медиумит...

ИЗБОРИ 2024/ Прв конгрес на ЗНАМ, официјализирана претседателската кандидатура на Максим Димитриевски

ИЗБОРИ 2024/ Прв конгрес на ЗНАМ, официјализирана претседателската кандидатура на Максим Димитриевски

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) - На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Мак...

Кирби: Америка ја поддржува идејата Руте да го наследи Столтенберг на чело на НАТО

Кирби: Америка ја поддржува идејата Руте да го наследи Столтенберг на чело на НАТО

Вашингтон, 22 февруари 2024 (МИА) – САД ја поддржуваат идејата холандскиот премиер во заминување Мар...

Гори зграда во Валенсија, луѓе бегаат преку балкони

Гори зграда во Валенсија, луѓе бегаат преку балкони

Валенсија, 22 февруари 2024 (МИА) – Една 14-катница во Валенсија е зафатена во огромен пожар и пожар...

Расел пред стартот на новата сезона во Ф1: Ред Бул е чекор пред другите

Расел пред стартот на новата сезона во Ф1: Ред Бул е чекор пред другите

  Лондон, 22 февруари 2024 (МИА) – Возачот на Мерцедес, Џорџ Расел, истакна пред претст...

Америка ќе воведе нови санкции против Иран поради поддршката за Русија

Америка ќе воведе нови санкции против Иран поради поддршката за Русија

Вашингтон, 22 февруари 2024 (МИА) – САД ќе воведат „дополнителни санкции“ против Иран поради поддршк...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

23 Февруари 2024 Њујорк – Состанок на Советот за безбедност на ОН по повод...

Камерата на „Одисеј“ го сними познатиот кратер на Месечината

Камерата на „Одисеј“ го сними познатиот кратер на Месечината

Хјустон, 22 февруари 2024 (МИА) – Камерата за навигација на теренот на леталото „Одисеј“ сними фотог...

Харт на лето става крај на голманската кариера

Харт на лето става крај на голманската кариера

  Глазгов, 22 февруари 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски голман Џо Харт ќе ја заврши ка...

УНИЦЕФ: Многумина во Газа преживуваат со еден оброк дневно, други немаат ништо

УНИЦЕФ: Многумина во Газа преживуваат со еден оброк дневно, други немаат ништо

Газа, 22 февруари 2024 (МИА) – Детскиот фонд на Обединетите нации (УНИЦЕФ) ја истакна кризата со гла...

Тошковски очекува за месец и половина да бидат изготвени пасоши за досега фотографираните граѓани

Тошковски очекува за месец и половина да бидат изготвени пасоши за досега фотографираните граѓани

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) – ВМРО – ДПМНЕ ќе победи на изборите и сигурен сум дека ќе формира Вл...

Германија и Франција го поддржаа холандскиот премиер за генерален секретар на НАТО

Германија и Франција го поддржаа холандскиот премиер за генерален секретар на НАТО

Берлин, 22 февруари 2024 (МИА) – Германскиот канцелар Олаф Шолц го поддржа Марк Руте за генерален се...

Image

Остани поврзан