• сабота, 02 март 2024
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

11 декември 2023  Скопје – Седница на собраниската Комисија за финанси...

ИО на СДСМ: Ковачевски овластен да разговара со партиите за техничка влада, Митрески кандидат за претседател на Собранието

ИО на СДСМ: Ковачевски овластен да разговара со партиите за техничка влада, Митрески кандидат за претседател на Собранието

Скопје, 10 декември 2023 (МИА) - Извршниот одбор на СДСМ вечерва со акл...

Изјава на портпаролот на СДСМ Дарко Каевски

Изјава на портпаролот на СДСМ Дарко Каевски

Скопје, 10 декември 2023 (МИА) - Изјава на портпаролот на СДСМ Дарко Каевски по состанокот на Извршн...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

11 декември 2023  Брисел

Девет лица загинаа во пожар во камп на северот на Бразил

Девет лица загинаа во пожар во камп на северот на Бразил

Бразилија, 10 декември 2023 (МИА) - Најмалку девет лица загинаа, а осум се повредени откако пожар из...

Хагари: Откриена голема мрежа на тунели и канцеларија на лидерот на Хамас во Газа

Хагари: Откриена голема мрежа на тунели и канцеларија на лидерот на Хамас во Газа

Тел Авив, 10 декември 2023 (МИА) - Израелската армија откри голема мрежа на тунели во градот Газа и...

ДОМ организираше онлајн дебата на тема „Пристап кон жртви на родово базирано и семејно насилство, проценка и третман“

ДОМ организираше онлајн дебата на тема „Пристап кон жртви на родово базирано и семејно насилство, проценка и третман“

Скопје, 10 декември 2023  По повод 10ти декември – Меѓународен ден на човековите права,...

Судан прогласи 15 дипломати од Обединетите Арапски Емирати за персона нон грата

Судан прогласи 15 дипломати од Обединетите Арапски Емирати за персона нон грата

Картум, 10 декември 2023 (МИА) - Судан прогласи 15 дипломати од Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) за...

Ковачевски: Техничката Влада е законска обврска за сите партии

Ковачевски: Техничката Влада е законска обврска за сите партии

Скопје, 10 декември 2023 (МИА) - Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски изјави дека на в...

СЗО донесе резолуција со која се бара итен медицински пристап до Газа

СЗО донесе резолуција со која се бара итен медицински пристап до Газа

Женева, 10 декември 2023 (МИА) - Извршниот одбор на Светската здравствена организација (СЗО) денеска...

Нетанјаху: Предавањето на десетици терористи е почеток на крајот на Хамас

Нетанјаху: Предавањето на десетици терористи е почеток на крајот на Хамас

Тел Авив, 10 декември 2023 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека во изм...

Блинкен: Сакаме да се увериме дека Израел има се што му е потребно за да се бори против Хамас

Блинкен: Сакаме да се увериме дека Израел има се што му е потребно за да се бори против Хамас

Вашингтон, 10 декември 2023 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ја бранеше...

Прекинат натпреварот Гранада – Атлетик, навивач доживеа срцев удар

Прекинат натпреварот Гранада – Атлетик, навивач доживеа срцев удар

Гранада, 10 декември 2023 (МИА) – Натпреварот од 16. коло во шпанското фудбалско првенство меѓу Гран...

Најмалку 12 рудари загинаа при уривање на рудник за злато во Венецуела

Најмалку 12 рудари загинаа при уривање на рудник за злато во Венецуела

Каракас, 10 декември 2023 (МИА) - Најмалку 12 лица загинаа при уривање на рудник во југоисточна Вене...

Сообраќајот се одвива непречено, снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка, Ресен, Крушево, Буково, Ѓавато и Пресека

Сообраќајот се одвива непречено, снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка, Ресен, Крушево, Буково, Ѓавато и Пресека

Скопје, 10 декември 2023 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови непрече...

Image

Остани поврзан