• недела, 19 мај 2024
Кривична пријава за две лица од Скопје за „убиство

Кривична пријава за две лица од Скопје за „убиство" и „тешки дела против општата сигурност"

Скопје, 30 септември 2023 (МИА) - СВР Скопје - Единица за насилен криминал - Одделение за крвни и се...

Ливерпул го загуби дербито со Тотенхем, па доби извинување за поништен чист гол

Ливерпул го загуби дербито со Тотенхем, па доби извинување за поништен чист гол

Лондон, 30 септември 2023 (МИА) - Компанијата „Professional Game Match Officials Limited (PGMOL), ко...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 1 октомври  2023   Скопје...

Во Белград се одржа 22-от протест Србија против насилството со прошетка до РТС и до Претседателлството на Вучиќ

Во Белград се одржа 22-от протест Србија против насилството со прошетка до РТС и до Претседателлството на Вучиќ

Белград, 30 септември 2023 (МИА)- Во Белград се одржа 22-от протест Србија против насилството, во ор...

Владата на Косово е во постојан контакт со САД и ЕУ во врска со распоредувањето на српските сили

Владата на Косово е во постојан контакт со САД и ЕУ во врска со распоредувањето на српските сили

Приштина, 30 септември 2023 (МИА) – Косовската Влада  соопшти дека „внимателно и будно ги следи...

Гренел: Блинкен и Саливан шират лажни информации за српските војници

Гренел: Блинкен и Саливан шират лажни информации за српските војници

Вашингтон, 30 септември 2023 (МИА) - Поранешниот американски специјален пратеник за дијалогoт меѓу Б...

Две златни и еден бронзен медал за Филип и Камелија Недев

Две златни и еден бронзен медал за Филип и Камелија Недев

Скопје, 30 септември 2023 (МИА) - Македонските каратисти постигнаа одлични резултати освојувајќи два...

Годинава регистриран рекорден број патници на аеродромот во Тирана

Годинава регистриран рекорден број патници на аеродромот во Тирана

Тирана, 30 септември 2023 (МИА) - На меѓународниот аеродромот во Тирана годинава регистриран е рекор...

Гвардиола за поразот од Вулверхемптон: Играа многу добро и заслужија да победат

Гвардиола за поразот од Вулверхемптон: Играа многу добро и заслужија да победат

Вулверхемптон, 30 август 2023 (МИА) - Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола го призна денешниот...

Вјоса Османи разговараше со своите министри за „непријателските акции на Србија“

Вјоса Османи разговараше со своите министри за „непријателските акции на Србија“

Приштина, 30 септември 2023 (МИА) - Претседателката на Косово, Вјоса Османи денеска одвоено разговар...

Вучиќ за ФТ: Војската нема да влезе во Косово, ќе ги повлечеме силите од тоа подрачје

Вучиќ за ФТ: Војската нема да влезе во Косово, ќе ги повлечеме силите од тоа подрачје

Белград,30 септември 2023 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека нема намера да и...

Српска Канцеларија за КиМ: Косовската полиција претепала тројца Срби кај Зубин Поток

Српска Канцеларија за КиМ: Косовската полиција претепала тројца Срби кај Зубин Поток

Белград, 30 септември 2023 (МИА) - Српската владина Канцеларија за Косово и Метохија денеска соошти...

Приведен шверцер, пронајдени мигранти од Сирија

Приведен шверцер, пронајдени мигранти од Сирија

Скопје, 30 септември 2023 (МИА) - Уапсен триесет и двегодишниот А.Д. од Србија поради шверцување осу...

„Епл“ потврди софтверска грешка во моделот Ајфон 15

„Епл“ потврди софтверска грешка во моделот Ајфон 15

Купертино, 30 септември 2023 (МИА) -  Компанијата Епл денеска објави дека проблемите со прегрев...

Македонска заедница во Албанија: Тоа што отсекогаш сме биле, тоа сме и ќе бидеме - Македонци

Македонска заедница во Албанија: Тоа што отсекогаш сме биле, тоа сме и ќе бидеме - Македонци

Пустец, 30 септември 2023 (МИА) - Денеска во Пустец се оствари средба меѓу поранешниот градоначалник...

Image

Остани поврзан