• четврток, 23 мај 2024
Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Скопје, 24 септември 2023 (МИА) - Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам цело...

Каселакис нов лидер на СИРИЗА

Каселакис нов лидер на СИРИЗА

Атина, 24 септември 2023 (МИА) – Со преброeни 75 проценти од гласовите, Стефанос Каселакис со 56,69...

Вучиќ: Србите на Косово се побунија, не сакајќи да го трпат теророт на Курти, за осуда е убиството на косовскиот полицаец

Вучиќ: Србите на Косово се побунија, не сакајќи да го трпат теророт на Курти, за осуда е убиството на косовскиот полицаец

Белград, 24 септември 2023 (МИА)-Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва во обраќањето до јавноста по посл...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

25 септември 2023 Скопје - Собраниската Законодавно правна комисија ќе ја о...

Израелските воздухопловни сили трет ден по ред го нападнаа Појасот Газа

Израелските воздухопловни сили трет ден по ред го нападнаа Појасот Газа

Газа, 24 септември 2023 (МИА) – Израел денеска трет ден по ред изврши воздушен напад врз цели на екс...

Влада: Безбедносната ситуација во државава стабилна без индиции за можни нарушувања

Влада: Безбедносната ситуација во државава стабилна без индиции за можни нарушувања

Скопје, 24 септември 2023 (МИА) - Врз основа на информациите кои се споделени помеѓу безбедносно раз...

Ракометарките на Ѓорче Петров  убедливо го совладаа тимот на Тиват

Ракометарките на Ѓорче Петров убедливо го совладаа тимот на Тиват

Скопје, 24 септември 2023 (МИА) – Екипата на Ѓорче Петров со победа ги започна натпреварите од Европ...

Двојно убиство во Гевгелија, брат го убил брати си и снаата

Двојно убиство во Гевгелија, брат го убил брати си и снаата

Струмица, 24 септември 2023 (МИА) - Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерв...

Најмалку 30 повредени во железничка несреќа во Пакистан

Најмалку 30 повредени во железничка несреќа во Пакистан

Лахор, 24 септември 2023 (МИА) – Најмалку 30 лица се повредени во железничка несреќа што денеска се...

Шахистите на Алкалоид ја победија Полска и се вратија во игра за медал на Светското екипно првенство

Шахистите на Алкалоид ја победија Полска и се вратија во игра за медал на Светското екипно првенство

Струга, 24 септември 2023 (МИА) - Шахистите на Алкалоид со победата над селекцијата на Полска изразе...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

25 Септември 2023 Женева – Извештај на Истражната комисија на ОН за состојб...

Две жртви во руски напади врз Херсон

Две жртви во руски напади врз Херсон

Киев, 24 септември 2023 (МИА) – Две лица загинаа, а уште најмалку девет се повредени во денешните ру...

Косовските специјалци влегоа во манастирот Бањска

Косовските специјалци влегоа во манастирот Бањска

Приштина, 24 септември 2023 (МИА) – Специјална единица на косовската полиција ја презела вечерва кон...

Борел разговарал со Курти и Вучиќ

Борел разговарал со Курти и Вучиќ

Брисел, 24 септември 2023 (МИА) – Високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Жо...

МНР: Седум државјани на Северна Македонија се наоѓаат во Бањска, се очекува набрзо да заминат дома

МНР: Седум државјани на Северна Македонија се наоѓаат во Бањска, се очекува набрзо да заминат дома

Скопје, 24 септември 2023 (МИА) - Министерството за надворешни работи информира дека во раните утрин...

Image

Остани поврзан