• вторник, 16 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

14 август 2023 Скопје - Прес-конференција за одржувањето на Меѓународниот р...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

14 август 2023 Брисел - Почнува дводневен штрајк на пилотите на Рајан-ер.

Четири лица убиени во напад врз шиитското светилиште „Шах - Чераг“ во Иран

Четири лица убиени во напад врз шиитското светилиште „Шах - Чераг“ во Иран

Техеран, 13 август 2023 (МИА) - Четири лица ги загубија животите денеска во напад на шиитско светили...

Припадници на САЕ „Тигар“ го пронајдоа и извлекоа телото на давеникот од водите на  Дојранското Езеро (ДПЛ)

Припадници на САЕ „Тигар“ го пронајдоа и извлекоа телото на давеникот од водите на  Дојранското Езеро (ДПЛ)

Дојран, 13 август 2023 (МИА) - Нуркачите од САЕ „Тигар“  во 19:12 часот го пронајдоа телото на...

Мерка притвор за уште 35 навивачи, притворени сите 105 уапсени за инцидентите во кои беше убиен навивачот на АЕК

Мерка притвор за уште 35 навивачи, притворени сите 105 уапсени за инцидентите во кои беше убиен навивачот на АЕК

Атина, 13 август 2023 (МИА) – Сите 105 навивачи уапсени за инцидентите пред стадионот на АЕК во поне...

Гори сува трева на скопско Кале, нема опасност од зафаќање објекти

Гори сува трева на скопско Кале, нема опасност од зафаќање објекти

Скопје, 13 август 2023 (МИА) - Регионалниот центар за управување со кризи - Скопје, известува дека н...

Шолц се заложи за дипломатско решение за завршување на војната во Украина

Шолц се заложи за дипломатско решение за завршување на војната во Украина

Берлин, 13 август 2023 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска се заложи за дипломатско решен...

Втор пораз на македонските кошаркари во олимписките претквалификации

Втор пораз на македонските кошаркари во олимписките претквалификации

Талин, 13 август 2023 (МИА) – Македонската кошаркарска репрезентација ги загуби шансите за настап на...

Пронајдено телото на удавениот во Дојранско Езеро

Пронајдено телото на удавениот во Дојранско Езеро

Дојран, 13 август 2023 (МИА) - Нуркачите од САЕ Тигар на МВР пред малку го пронајдоа телото на удаве...

Спајиќ во вторник ги почнува разговорите за формирање на новата 44. црногорска Влада

Спајиќ во вторник ги почнува разговорите за формирање на новата 44. црногорска Влада

Подгорица, 13 август 2023 (МИА) – Мандатарот за состав на новата Влада на Црна Гора, Милојко Спајиќ,...

ПМФЛ: Шкупи го совлада Вардар во градското дерби

ПМФЛ: Шкупи го совлада Вардар во градското дерби

Скопје, 13 август 2023 (МИА) – Фудбалерите на Шкупи триумфираа попладнево против Вардар на стадионот...

Божествената евхаристија по осми пат на врвот Голем Крчин

Божествената евхаристија по осми пат на врвот Голем Крчин

Дебар, 13 август 2023 (МИА) - Врвот Голем Крчин, над долнореканското село Битуше, по осми пат ги доч...

Ставен под контрола пожарот над месноста Брушани кај Тиквешко Езеро 

Ставен под контрола пожарот над месноста Брушани кај Тиквешко Езеро 

Кавадарци, 13 август 2023 (МИА) - Ставен е под контрола пожарот над месноста Брушани кај Тиквешко Ез...

Санкционирани 22 возачи под дејство на алкохол на подрачјето на СВР Битола

Санкционирани 22 возачи под дејство на алкохол на подрачјето на СВР Битола

Скопје, 13 август 2023 (МИА) - Во текот на изминатата вечер (12/13.08.2023) во периодот од 23:00 до...

Нигериска делегација интелектуалци во Ниамеј: Пучистите се отворени за дијалог

Нигериска делегација интелектуалци во Ниамеј: Пучистите се отворени за дијалог

Ниамеј, 13 август 2023 (МИА) – Лидерите на државниот удар во Нигер се отворени за дипломатски разгов...

Image

Остани поврзан