• четврток, 23 мај 2024
Мицковски преферира тет-а-тет средба со Ковачевски

Мицковски преферира тет-а-тет средба со Ковачевски

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски преферира да има тет-а-тет сре...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

3 јуни 2023 Анкара - Претседателот Стево Пендаровски ќе присуствува на инау...

Најмалку 50 загинати и 300 повредени во железничка несреќа во Индија

Најмалку 50 загинати и 300 повредени во железничка несреќа во Индија

Њу Делхи, 2 јуни 2023 (МИА) -  Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се хоспитализирани во Индија ког...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Кај клучка Демир Капија денеска во 12:30 часот од страна на патролна служба од По...

Повредениот во сообраќајката кај Штип кој беше пренесен во Скопје е во стабилна состојба

Повредениот во сообраќајката кај Штип кој беше пренесен во Скопје е во стабилна состојба

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Во стабилна состојба е повредениот во сообраќајната несреќа на автопатот...

ВТА турнирот во Сан Хозе преместен во Вашингтон

ВТА турнирот во Сан Хозе преместен во Вашингтон

Вашингтон, 2 јуни 2023 (МИА) – Здружението на женски професионални тенисерки (ВТА) донесе одлука тур...

За викендов и наредната недела претпадне сончево, нестабилно во попладневните часови

За викендов и наредната недела претпадне сончево, нестабилно во попладневните часови

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - За време на викендот и во текот на следната недела во попладневните часо...

Мицотакис позитивен на Ковид-19

Мицотакис позитивен на Ковид-19

Атина, 2 јуни 2023 (МИА) – Преку видео објавено на Инстаграм, претседателот на Нова демократија до н...

Средба на Џафери со првата потпретседателка на Националното собрание на Француската Република

Средба на Џафери со првата потпретседателка на Националното собрание на Француската Република

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Претседателот на Собраниетo Талат Џафери денеска на маргините на состано...

ЖФК Шкендија и ЖФК Атлетико утре во бараж за место во Првата женска фудбалска лига

ЖФК Шкендија и ЖФК Атлетико утре во бараж за место во Првата женска фудбалска лига

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) – Сезоната во македонскиот женски фудбал ќе биде комплетирана утре со бара...

На полигонот Пенуш уништени минско-експлозивни средства врз основа на судски наредби

На полигонот Пенуш уништени минско-експлозивни средства врз основа на судски наредби

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Министерството за внатрешни работи – Оддел за сузбивање на организиран и...

Старите метални контејнери во Струга ќе бидат заменети со нови платични

Старите метални контејнери во Струга ќе бидат заменети со нови платични

Струга, 2 јуни 2023 (МИА) - Јавното претпријатие „Комунално“ денеска почна акција за промена на стар...

„Роденден“ нова премиера на штипскиот Народен театар

„Роденден“ нова премиера на штипскиот Народен театар

Штип, 2 јуни 2023 (МИА) - „Роденден“ e новата театарска претстава на штипскиот Народен театар чија п...

САД подготвени за преговори со Русија за нуклеарното вооружување, по преземените контрамерки откако Путин го запре СТАРТ 3 

САД подготвени за преговори со Русија за нуклеарното вооружување, по преземените контрамерки откако Путин го запре СТАРТ 3 

  Вашингтон, 2 јуни 2023 (МИА) Белата куќа е подготвена на преговори за идна рамковна о...

Ајакс го отпушти тренерот Хејтинга

Ајакс го отпушти тренерот Хејтинга

  Амстердам, 2 јуни 2023 (МИА) – Холандскиот фудбалски гигант Ајакс објави дека нема да...

Image

Остани поврзан