• среда, 27 септември 2023

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

3 јуни 2023

Анкара - Претседателот Стево Пендаровски ќе присуствува на инаугурацијата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Гевгелија - Прес-конференција на политичката партија „Демократи“. (градски плоштад/19:00)

Скопје - Меѓународен детски фолклорен фестивал „Св.Троица“ во општина Илинден. (Дом на културата/18:00)

Маврово - Трка со совладување пешадиски препреки во селото Леуново

Скопје - Tурнир во друштвената игра „Дјун: империум“. (Борд гејм кафе „Само“/10:00) 

___________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Остани поврзан