• вторник, 18 јуни 2024
САД ја поздравија Канада за репатријацијата на 14 жени и деца од Сирија

САД ја поздравија Канада за репатријацијата на 14 жени и деца од Сирија

Вашингтон, 6 април 2023 (МИА) - САД ја ценат репатријацијата денеска на 14 жени и деца од камп за ра...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

7 април 2023 Скопје - Заедничка прес-конференциј...

Тедрос предупредува на голем недостиг на медицински персонал пред 75-от роденден на СЗО

Тедрос предупредува на голем недостиг на медицински персонал пред 75-от роденден на СЗО

Женева, 6 април 2023 (МИА) – Светската здравствена организација (СЗО) по повод својата 75-годишнина,...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

7 Април 2023 Денеска е Светски ден на здравјето Бишкек/Ташкент/Душанбе – Министерот...

Туре: Ќе ме изненади враќање на Меси во Барселона

Туре: Ќе ме изненади враќање на Меси во Барселона

Барселона, 6 април 2023 (МИА) – Поранешниот репрезентативец на Брегот на Сл...

Речиси 50 земји со заедничка изјава во одговор на настапот на Лвова-Белова, детски омбудсман на Русија обвинета за воени злосторства од МКС

Речиси 50 земји со заедничка изјава во одговор на настапот на Лвова-Белова, детски омбудсман на Русија обвинета за воени злосторства од МКС

Вашингтон, 6 април 2023 (МИА) - САД, ЕУ, и уште 48 земји излегоа со заедничка изјава по заседанието...

Зеленски ќе ја прими наградата Карло Велики на 14 мај

Зеленски ќе ја прими наградата Карло Велики на 14 мај

Ахен, 6 април 2023 (МИА) – Наградата Карло Велики оваа година треба да му биде врачена на украинскио...

Претрес во Куманово, пронајден кокаин

Претрес во Куманово, пронајден кокаин

Скопје, 6 април 2...

Руски медиуми: Напад во Доњецк, има повредени и загинати

Руски медиуми: Напад во Доњецк, има повредени и загинати

Киев, 6 април 2023 (МИА) – Повеќе луѓе загинаа во напад во градот Доњецк во источна Украина, контрол...

Времето и локацијата на пролетната офанзива на Киев остануваат тајна

Времето и локацијата на пролетната офанзива на Киев остануваат тајна

Киев, 6 април 2023 (МИА) – Плановите на Киев за враќање на териториите ок...

Битиќи е оптимист дека септември ќе биде заокружен со 2,3 милијарди евра инвестиции во енергетиката

Битиќи е оптимист дека септември ќе биде заокружен со 2,3 милијарди евра инвестиции во енергетиката

Скопје, 6 април 2023 (МИА) - Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вечерва соопшти дека е...

СЗО: Нетранспарентноста на Кина за Ковид-19 е „неоправдана“

СЗО: Нетранспарентноста на Кина за Ковид-19 е „неоправдана“

Виена, 6 април 2023 (МИА) – Највисокиот експерт на Светската здравствена организација (СЗО) за Ковид...

Наводниот организатор на мито во ЕУ ќе оди во домашен притвор

Наводниот организатор на мито во ЕУ ќе оди во домашен притвор

Брисел, 6 април 2023 (МИА) – Наводниот организатор на поткуп во Европскиот парламент, Антонио Панцер...

Битиќи: Јасен е ставот на Владата околу двете одредби за платите на функционерите

Битиќи: Јасен е ставот на Владата околу двете одредби за платите на функционерите

Скопје, 6 април 2023 (МИА) - Ставот на Владата околу укинувањето на двете одредби за висината на пла...

Шефот на руската дипломатија пристигна во посета на Турција

Шефот на руската дипломатија пристигна во посета на Турција

Анкара, 6 април 2023 (МИА) – Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров вечерва пристигна в...

Image

Остани поврзан