• понеделник, 22 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА На...

Купот на африкански нации ќе се игра идната година во Брегот на Слоновата коска

Купот на африкански нации ќе се игра идната година во Брегот на Слоновата коска

Рабат, 30 март 2023 (МИА) – Африканската фудбалска конфедерација (ЦАФ) сооп...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

31 март 2023  &n...

На територија на СВР Битола изречени 87 казни за брзо возење 

На територија на СВР Битола изречени 87 казни за брзо возење 

Скопје, 30 март 2023 (МИА) - На територијата на СВР Битола денеска во периодот од 14.00 до 19.00 часот спроведена e з...

Пекинг Гуан го промовираше Адеми за ново засилување

Пекинг Гуан го промовираше Адеми за ново засилување

Пекинг, 30 март 2023 (МИА) – Кинескиот фудбалски прволигаш Пекинг Гуан дене...

Американецот Аџеј Банга единствен кандидат за наследник на претседателот на Светска банка

Американецот Аџеј Банга единствен кандидат за наследник на претседателот на Светска банка

Вашингтон, 30 март 2023 (МИА) - Американскиот кандидат...

Обврските на патот кон ЕУ и улогата на македонското Собрание во фокусот на средбата Маричиќ - Еркранс

Обврските на патот кон ЕУ и улогата на македонското Собрание во фокусот на средбата Маричиќ - Еркранс

Скопје, 30 март 2023 (МИА) – Претстојните обврски и задачи кои ги имаме на патот кон Европската Униј...

Ковачевски на прошетка со Вучиќ и Брнабиќ покрај Сава во Белград

Ковачевски на прошетка со Вучиќ и Брнабиќ покрај Сава во Белград

Старова Ќерими за проектот „Пејзажно искуство“: Македонското творештво може да се носи рамо до рамо со светската уметност

Старова Ќерими за проектот „Пејзажно искуство“: Македонското творештво може да се носи рамо до рамо со светската уметност

Скопје, 30 март 2023 (МИА) - Во изложбениот простор на Чифте амам од вечерва е поставен мултимедијал...

Пендаровски: Невкусно е во економска криза да се покачуваат платите од државниот Буџет, да се најде решение 

Пендаровски: Невкусно е во економска криза да се покачуваат платите од државниот Буџет, да се најде решение 

Скопје, 30 март 2023 (МИА) - Претседателот на државата Стево Пендаровски во врска со одлуката на Уст...

Ренар официјално нов селектор на француските фудбалерки

Ренар официјално нов селектор на француските фудбалерки

Париз, 30 март 2023 (МИА) – Францускиот стратег Ерв Ренар, кој на машкиот М...

Белата куќа најостро го осудува апсењето на американскиот новинар на Волстрит журнал 

Белата куќа најостро го осудува апсењето на американскиот новинар на Волстрит журнал 

Вашингтон, 30 март 2023 (МИА)

Се уште не е отстранет дефектот на главен цевковод на регионалниот водовод Лукар

Се уште не е отстранет дефектот на главен цевковод на регионалниот водовод Лукар

Кавадарци, 30 март 2023 (МИА) - Дефектот на главен цевковод на регионалниот водовод Лук...

Бела куќа: Русија „активно бара“ повеќе оружје од Северна Кореја

Бела куќа: Русија „активно бара“ повеќе оружје од Северна Кореја

Вашингтон, 30 март 2023 (МИА) - Белата куќа денес...

Фиго: Манчестер сити и Баерн фаворити за титулата во ЛШ

Фиго: Манчестер сити и Баерн фаворити за титулата во ЛШ

 Мадрид, 30 март 2023 (МИА) – Прославениот португалски фудбалски репре...

Image

Остани поврзан