• сабота, 18 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

26 март 2023  Скопје - Партијата „Достоинство“ организ...

Интер би можел да го ангажира Обамејанг доколку Лукаку си замине

Интер би можел да го ангажира Обамејанг доколку Лукаку си замине

Милано, 25 март 2023 (МИА) - Пјер-Е...

Мицевски: Да ги задржиме младите во државата

Мицевски: Да ги задржиме младите во државата

25 март 2023 

Одбојкарките на Работнички по шести пат го освоија Купот на Македонија

Одбојкарките на Работнички по шести пат го освоија Купот на Македонија

Радовиш, 25 март 2023 (МИА) - Одбој...

Заврши Централното претседателство на ДУИ, наредната недела нова седница

Заврши Централното претседателство на ДУИ, наредната недела нова седница

Тетово, 25 март 2023 (МИА) - По три часа седница, Централното пр...

Здружението „Никола Мантов“ од Кочани обезбеди стипендии за седум млади фудбалери на ГФК „Осогово“

Здружението „Никола Мантов“ од Кочани обезбеди стипендии за седум млади фудбалери на ГФК „Осогово“

Кочани, 25 март 2023 (МИА) – Граѓанското здружение „Никола Мантов“ од Кочани обезбеди полугодишни ст...

Пролетна акција за пошумување во населбата Саат кула во Неготино 

Пролетна акција за пошумување во населбата Саат кула во Неготино 

Неготино, 25 март 2023 (МИА) - Пролетна акција за пошумување беше реализирана денеска в...

Завршна конференција на иновативната иницијатива „Поттикнување на претприемачкиот дух кај младите во општина Могила“

Завршна конференција на иновативната иницијатива „Поттикнување на претприемачкиот дух кај младите во општина Могила“

25 март 2023 Недостатокот на можности за соодветно вработување на млади луѓе, немањето соодв...

Приведени крадци на украден мотоцикл во Скопје

Приведени крадци на украден мотоцикл во Скопје

Скопје, 25 март 2023 (МИА) - Полициски службеници од ЕВР Карпош денсека лишиле о...

Урнати 14 дивоградби во Тенеќе маало во Кавадарци

Урнати 14 дивоградби во Тенеќе маало во Кавадарци

Кавадарци, 25 март 2023 (МИА) - Урнати се 14 дивоградби во Тенеќе маало во Кавадарци, и...

Двајца возрасни и еден малолетник од Струшко осомничени за полови дејствија со деца

Двајца возрасни и еден малолетник од Струшко осомничени за полови дејствија со деца

Скопје, 25 март 2023 (МИА) - Поради основано сомнение дека сториле кривичн...

Македонските фудбалери до 21 ја победија Финска на пенали на „Анталија Куп 2023

Македонските фудбалери до 21 ја победија Финска на пенали на „Анталија Куп 2023"

Анталија, 25 март 2023 (МИА) – Маке...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 25 март 2023 (МИА) - Надво...

Полска компанија за муниција го зголемува производството како дел од европскиот план за Украина

Полска компанија за муниција го зголемува производството како дел од европскиот план за Украина

Варшава, 25 март 2023 (МИА) - Полскиот производител на муниција Дезамет...

Тухел: Баерн ќе се бореше за титулата ако играше во Премиер лигата

Тухел: Баерн ќе се бореше за титулата ако играше во Премиер лигата

Минхен, 25 март 2023 (МИА) - Новиот...

Image

Остани поврзан