• понеделник, 22 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

23 март 2023  Скопје - Mинистерката за надворешни работи на Сојузна Ре...

Црна Гора: Уапсен помошникот директор на Полициската управа за борба против организиран криминал

Црна Гора: Уапсен помошникот директор на Полициската управа за борба против организиран криминал

Подгорица, 22 март 2023 (МИА) - Помошникот директор на црногорската Пол...

Бугарскиот културен центар „Иван Михајлов“ Битола избришан од Централниот регистар

Бугарскиот културен центар „Иван Михајлов“ Битола избришан од Централниот регистар

Скопје, 22 март 2023 (МИА) - Бугарскиот културен центар „Иван Михајлов“ од Битола е избришан од Цент...

Швјонтек го пропушта турнирот во Мајами поради повреда

Швјонтек го пропушта турнирот во Мајами поради повреда

Мајами, 22 март 2023 (МИА) – Најдобрата светска тенисерка Ига Швјонтек

Сијарто: Додека оваа Влада е во Унгарија, нема да бидат воведени санкции за Додик

Сијарто: Додека оваа Влада е во Унгарија, нема да бидат воведени санкции за Додик

Будимпешта, 22 март 2023 (МИА) -  Министерот за надворешни работи...

Зеленски: Украина ќе возврати на сите напади од Москва

Зеленски: Украина ќе возврати на сите напади од Москва

Киев, 22 март 2023 (МИА) - Украина ќе возврати на сите руски напади, из...

Маричиќ-Давидоју: Преговарачкиот процес со ЕУ мора да продолжи

Маричиќ-Давидоју: Преговарачкиот процес со ЕУ мора да продолжи

Скопје, 22 март 2023 (МИА) -  Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ денеска...

Борис Џонсон: Никогаш не ги лажев пратениците за забавите во владата за време на карантинот

Борис Џонсон: Никогаш не ги лажев пратениците за забавите во владата за време на карантинот

Лондон, 22 март 2023 (МИА) - Поранешниот британски премиер Борис Џонсон...

Истече рокот за кандидатура за изборите на северот на Косово, Српска листа не се пријави

Истече рокот за кандидатура за изборите на северот на Косово, Српска листа не се пријави

Приштина, 22 март 2023 (МИА) -  Портпаролот на Централната изборна...

Почна со реализација планот за санација на кракот Гарска Река - Тресонче

Почна со реализација планот за санација на кракот Гарска Река - Тресонче

Дебар, 22 март 2023 (МИА) - Почна со реализација патниот крак Гарска Река...

Зградата на МНР осветлена во боите на германското знаме по повод утрешната посета на Аналена Бербок

Зградата на МНР осветлена во боите на германското знаме по повод утрешната посета на Аналена Бербок

Скопје, 22 март 2023 (МИА) - По повод утрешната посета на министерката за надворешни работи на Сојуз...

Македонските фудбалерки до 17 години ќе дебитираат во А дивизијата од Лигата на нации

Македонските фудбалерки до 17 години ќе дебитираат во А дивизијата од Лигата на нации

Куелуз, 22 март 2023 (МИА) – Македонската женска фудбалска репрезентација д...

Меѓународниот аеродром Алепо надвор од функција по израелското бомбардирање

Меѓународниот аеродром Алепо надвор од функција по израелското бомбардирање

Алепо, 22 март 2023 (МИА) - Меѓународниот аеродром во северниот сириски...

Поради премостување цевковод Делчево без вода за пиење

Поради премостување цевковод Делчево без вода за пиење

Делчево, 22 март 2023 (МИА) - Поголем дел од населбите во Делчево од денеска попладне се без вода за...

Општина Тетово: Не се работи за никаков „главен град“, туку за „центар“ на Албанците во Северна Македонија

Општина Тетово: Не се работи за никаков „главен град“, туку за „центар“ на Албанците во Северна Македонија

Тетово, 22 март 2023 (МИА) - Повеќе реакции предизвика денешната порака преку со...

Image

Остани поврзан