• четврток, 23 мај 2024
Нема повредени меѓу заложниците во аптеката во Карлсруе, соопшти полицијата

Нема повредени меѓу заложниците во аптеката во Карлсруе, соопшти полицијата

Карлсруе, 10 март 2023 (МИА) - Германската полиција во градот Карлсруе на југозападот на земјата ден...

Ковачевски: Одлуките од стратешко значење не треба да бидат предмет на уцени и дневна политика

Ковачевски: Одлуките од стратешко значење не треба да бидат предмет на уцени и дневна политика

Скопје, 10 март 2023 (МИА) - Двотретинско мнозинство за уставни измени не и е потребно на Владата. Т...

Ковачевски: Во првите два месеци од годинава стапката на криминалитетот намалена за дополнителни 33 проценти

Ковачевски: Во првите два месеци од годинава стапката на криминалитетот намалена за дополнителни 33 проценти

Скопје, 10 март 2023 (МИА) - Само минатата година МВР има идентификувано 164 случаи на корупција во...

Зеленски разговараше со Марин, ЕУ може да го зголеми фондот за Украина

Зеленски разговараше со Марин, ЕУ може да го зголеми фондот за Украина

Киев, 10 март 2023 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска во Киев разговараше со...

Најголем дел од средствата од ланското задолжување се искористени за капитални инвестиции

Најголем дел од средствата од ланското задолжување се искористени за капитални инвестиции

Скопје, 10 март 2023 (МИА) - Минатата година ја завршивме со 57 проценти задолжување во однос на БДП...

Трибина во Гостивар за подигнување на свеста за ракот на дојка

Трибина во Гостивар за подигнување на свеста за ракот на дојка

Гостивар, 10 март 2023 (МИА) - Поголема грижа за сопственото здравје со почести прегледи и контроли...

Поради сообраќајка затворен сообраќајот од клучка Миравци кон Демир капија

Поради сообраќајка затворен сообраќајот од клучка Миравци кон Демир капија

Скопје, 10 март 2023 (МИА) - Затворен е сообраќајот од клучката Миравци кон Демир Капија, поради соо...

Си-Ен-Ен: Русија му испраќа на Иран западно оружје запленето во Украина

Си-Ен-Ен: Русија му испраќа на Иран западно оружје запленето во Украина

Вашингтон, 10 март 2023 (МИА) - Русија заплени дел од оружјето и...

Германија: Заложничка криза во аптека во Карлсруе

Германија: Заложничка криза во аптека во Карлсруе

Берлин, 10 март 2023 (МИА) -  Германската полиција во Карлсруе опк...

САД ја обвинија Москва дека сака да ја дестабилизира Молдавија

САД ја обвинија Москва дека сака да ја дестабилизира Молдавија

Вашингтон, 10 март 2023 (МИА) -...

Претставничкиот дом на САД одобри декласификација на разузнавачките податоци за потеклото на Ковид

Претставничкиот дом на САД одобри декласификација на разузнавачките податоци за потеклото на Ковид

Вашингтон, 10 март 2023 (МИА) - Претставничкиот дом на САД денеска едногласно го поддржа симнувањето...

Жителите на село Драгоево со години барале да се преиспита работење на фабриката „САНС АГ“, која гори гуми за производство на течно гориво

Жителите на село Драгоево со години барале да се преиспита работење на фабриката „САНС АГ“, која гори гуми за производство на течно гориво

Штип, 10 март 2023 (МИА) - Жителите на село Драгоево кои живеат на само три километри од фабриката „...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

11 март 2023 Париз - Протести и штрајкови низ Франција против пензиски...

Мексикански нарко-картел ги предаде членовите на бандата одговорни за киднапирањето на четворица Американци

Мексикански нарко-картел ги предаде членовите на бандата одговорни за киднапирањето на четворица Американци

Мексико сити, 10 март 2023 (МИА) - Мексикански нарко картел ги предаде...

На Западниот брег повторно убиени двајца Палестинци

На Западниот брег повторно убиени двајца Палестинци

 

Image

Остани поврзан