• сабота, 16 септември 2023

Поради сообраќајка затворен сообраќајот од клучка Миравци кон Демир капија

Поради сообраќајка затворен сообраќајот од клучка Миравци кон Демир капија

Скопје, 10 март 2023 (МИА) - Затворен е сообраќајот од клучката Миравци кон Демир Капија, поради сообраќајна незгода, соопштија вечерва од Авто Мото Сојузот на Македонија (АМСМ).

Сообраќајот е затворен од 19,35 часот, во двата првци. бт/нд/

Фото: МИА архива

Остани поврзан