• понеделник, 22 април 2024
МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

9 Февруари 2023 Брисел

Белингем ги одбил сите понуди поради Ливерпул

Белингем ги одбил сите понуди поради Ливерпул

Лондон, 8 февруари 2023 (МИА) – Фудбалерот на Борусија Дортмунд

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

9 февруари 2023  Скопје – Собраниската Законодавно-правна комисија ќе...

Земјотрес со јачина од 4,2 степени предизвика паника во Либан

Земјотрес со јачина од 4,2 степени предизвика паника во Либан

Бејрут, 8 февруари 2023 (МИА) – Земјотрес со јачина од 4,2 степени вечерва предизвика паника во исто...

Бројот на жртви во земјотресот во Турција и Сирија надмина 12.000

Бројот на жртви во земјотресот во Турција и Сирија надмина 12.000

Анкара, 8 февруари 2023 (МИА) – Бројот на загинати во разорниот земјотрес што ги погоди Турција и Си...

Општина Велес со финансиска помош за настраданите од земјотресот во Турција и Сирија

Општина Велес со финансиска помош за настраданите од земјотресот во Турција и Сирија

Велес, 8 февруари 2023 (МИА) - Советот на Општина Велес...

Австралиски војници ќе обучуваат украински сили во Велика Британија

Австралиски војници ќе обучуваат украински сили во Велика Британија

Мелбурн, 8 февруари 2023 (МИА) – Австралиското Министерство за одбрана соопшти дека австралиски војн...

Блинкен: Ќе носиме одлуки согласно украинските потреби

Блинкен: Ќе носиме одлуки согласно украинските потреби

Вашингтон, 8 февруари 2023 (МИА) – Американскиот државен секретар Ентони Блинкен одговори на прашање...

Помошничката државен секретар за население, бегалци и миграција, Нојес во посета на Албанија

Помошничката државен секретар за население, бегалци и миграција, Нојес во посета на Албанија

Дебар, 8 февруари 2023 (МИА) – Во функција на координација за бегалците од Авганистан помошничката д...

Костадинов: СДСМ разговара за проширување на мнозинството со сите коалициски партнери

Костадинов: СДСМ разговара за проширување на мнозинството со сите коалициски партнери

8 февруари 2023 ...

Спасовски: Зголемена откривачката дејност при спречување обиди за илегални преминувања

Спасовски: Зголемена откривачката дејност при спречување обиди за илегални преминувања

Тотенхем два месеци без повредениот Лорис

Тотенхем два месеци без повредениот Лорис

Лондон, 8 февруари 2023 (МИА) – Францускиот голман во редовите на Тотенхем,...

Турција отвора уште два гранични премини кон Сирија

Турција отвора уште два гранични премини кон Сирија

Анкара, 8 февруари 2023 (МИА) – Турција работи на отворање на уште два гранични премини со Сирија за...

Автобус удри во градинка во Канада, загинаа две деца

Автобус удри во градинка во Канада, загинаа две деца

Лавал, 8 февруари 2023 (МИА) – Градски автобус денеска удри во градинка во канадскиот град Лавал, се...

Кралот Чарлс Трети е седмиот британски монарх на поштенски марки, прв без круна

Кралот Чарлс Трети е седмиот британски монарх на поштенски марки, прв без круна

Лондон, 8 февруари 2023 (МИА) – Британската кралска пошта денеска го објави дизајнот на новите поште...

Image

Остани поврзан