• понеделник, 25 септември 2023

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

9 Февруари 2023

Брисел – Почнува дводневниот самит на Европската унија.

Брисел – Украинскиот претседател Володимир Зеленски ќе учествува на самитот на ЕУ.

Берлин – Средба на претседателите на Германија и Словенија, Франк-Валтер Штајнмаер и Наташа Пирц-Мусар.

Рим – Состанок на британските и италијанските министри за надворешни работи и одбрана.

Њујорк – Состанок на Советот за безбедност на ОН за терористички закани.

 

Остани поврзан