• понеделник, 22 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

4 јануари 2023 Скопје – Трилинг од филмови на Ристески, Манчески и Дра...

ЕУ: Ситуацијата на северот на Косово е нестабилна, важен напредок кон нормализација на односите Брисел, 3 јануари 2023 (МИА) – Портпаролката на еврокомесарот за надворешна политика, Набила Ма

ЕУ: Ситуацијата на северот на Косово е нестабилна, важен напредок кон нормализација на односите Брисел, 3 јануари 2023 (МИА) – Портпаролката на евроко...

    Брисел, 3 јануари 2023 (МИА) – Портпаролката на еврокомесарот з...

Македонската ракометна А-селекција поуспешна од ветераните

Македонската ракометна А-селекција поуспешна од ветераните

Скопје, 3 јануари 2023 (МИА) – Акту...

Првпат по 100 години, претседателот на Претставничкиот дом на САД не беше избран во првиот круг Вашингтон, 3 јануари 2022 (МИА) – Конгресмените во САд во првиот круг не успеаја да изберат пре

Првпат по 100 години, претседателот на Претставничкиот дом на САД не беше избран во првиот круг Вашингтон, 3 јануари 2022 (МИА) – Конгресмените во САд...

Вашингтон, 3 јануари 2022 (МИА) – Конгресмените во САд во првиот круг не успеаја да избера...

Ердоган планира утре да разговара со Путин и Зеленски

Ердоган планира утре да разговара со Путин и Зеленски

Анкара, 3 јануари 2023 (МИА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган планира утре да разговара со...

Дел од Општина Бутел утре без вода

Дел од Општина Бутел утре без вода

Скопје, 3 јануари 2022 (МИА) - Поради технички интервенции на водоводната инсталациска мрежа, утре о...

Во Данска минатата година немало грабежи на банки

Во Данска минатата година немало грабежи на банки

Во Данска минатата година немало грабежи на банки Копенхаген, 3 јануари 2023 (МИА)...

Роналдо на првата прес-конференција во Ал-Наср: Дојдов да играм, да победам и да се забавувам

Роналдо на првата прес-конференција во Ал-Наср: Дојдов да играм, да победам и да се забавувам

Ријад, 3 јануари 2023 (МИА) – Крист...

Бербок: Германија сака да ја зајакне соработката со Португалија за прашања поврзани со климата, енергијата и заштитата на морињата

Бербок: Германија сака да ја зајакне соработката со Португалија за прашања поврзани со климата, енергијата и заштитата на морињата

Берлин, 3 јануари 2023 (МИА) – Германија сака да ја зајакне соработката со Португалија за прашања по...

Намалена видливост поради магла на неколку патни правци

Намалена видливост поради магла на неколку патни правци

Скопје, 3 јануари 2023 (МИА) – Поради маглата на неколку патни правциниз...

Хрватскиот државен инспекторат утврдил 1.738 прекршувања на одредбите од Законот за воведување на еврото како официјална валута

Хрватскиот државен инспекторат утврдил 1.738 прекршувања на одредбите од Законот за воведување на еврото како официјална валута

Загреб, 3 јануари 2023 (МИА) – Хрватскиот државен инспекторат денеска соопшти дека досега утврдил 1....

Состанок на Воениот комитет на НАТО на 18 и 19 јануари за безбедносната состојба на Косово и за мисијата на КФОР

Состанок на Воениот комитет на НАТО на 18 и 19 јануари за безбедносната состојба на Косово и за мисијата на КФОР

Брисел, 3 јануари 2023 (МИА) – Воениот комитет на НАТО, највисокиот орган на Алијансата, ќе одржи со...

Анчелоти се надева дека Крос ќе го продолжи договорот со Реал

Анчелоти се надева дека Крос ќе го продолжи договорот со Реал

Мадрид, 3 јануари 2023 (МИА) – Трен...

Ивановска: Обвинителството назначи лице за случаите на Антикорупциска

Ивановска: Обвинителството назначи лице за случаите на Антикорупциска

Скопје, 3 јануари 2023 (МИА) – Обвинителството конечно назначи лице задолжен да постапува по сл...

Покачена цената на ѓубрарината во Свети Николе

Покачена цената на ѓубрарината во Свети Николе

Свети Николе, 3 јануари 2023 (МИА) – Светиниколчани ќе плаќаат поскапа ѓубрарина. Одлуката е до...

Image

Остани поврзан