• e hënë, 20 maj 2024
Në Riad do të mbahet takim i diplomatëve arabë dhe evropianë

Në Riad do të mbahet takim i diplomatëve arabë dhe evropianë

Riad, 26 prill 2024 (MIA) - Diplomatë të lartë arabë dhe evropianë gjatë kësaj fundjave do të marrin...

Ronaldo: Jam i lumtur në Arabinë Saudite

Ronaldo: Jam i lumtur në Arabinë Saudite

Riad, 10 mars 2024 (MIA) - Sulmuesi i Al Nasr, Kristiano Ronaldo ka folur për jetën e tij në Arabinë...

Lloga: Përvojat nga Arabia Saudite do të kontribuojnë në digjitalizimin e plotë të gjyqësisë në vendin tonë

Lloga: Përvojat nga Arabia Saudite do të kontribuojnë në digjitalizimin e plotë të gjyqësisë në vendin tonë

Shkup, 9 mars 2024 (MIA) – Ndarja e përvojave me kolegët nga Mbretëria e Arabisë Saudite do të kontr...

Ministri Lloga për vizitë  pune në Arabinë Saudite

Ministri Lloga për vizitë pune në Arabinë Saudite

Shkup, 7 mars 2024 (MIA) - Ministri i  Drejtësisë në Qeverinë teknike, Krenar Lloga po qëndron...

Presidnti ukrainas ka mbërritur për vizitë pune në Arabinë Saudite

Presidnti ukrainas ka mbërritur për vizitë pune në Arabinë Saudite

Kiev, 27 shkurt 2024 (MIA) - Presidenti ukranas Volodimir Zelenski sot ka mbërritur për vizitë...

Blinken udhëtoi drejt Arabisë Saudite, destinacioni i parë i turneut të tij të pestë në Lindjen e Afërt

Blinken udhëtoi drejt Arabisë Saudite, destinacioni i parë i turneut të tij të pestë në Lindjen e Afërt

Riad, 5 shkurt 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i Shtetit, Entoni Blinken sot arriti në Arabinë...

Mançini kërkoi falje që u largua gjatë penalltive me Korenë e Jugut

Mançini kërkoi falje që u largua gjatë penalltive me Korenë e Jugut

Al Rajan, 31 janar 2024 (MIA) - Seleksionuesi i Arabisë Saudite, Roberto Mançini kërkoi falje q...

Lukaku: Liga saudite do të jetë një ndër më të mirat në botë në dy deri tre vitet e ardhshme

Lukaku: Liga saudite do të jetë një ndër më të mirat në botë në dy deri tre vitet e ardhshme

Riad, 25 janar 2024 (MIA) - Futbollisti belg dhe sulmuesi i Romës, Romelu Lukaku pret që Liga saudit...

Ministri i Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite: Nuk ka normalizim të marrëdhënieve me Izraelin pa zgjidhje të çështjes palestineze

Ministri i Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite: Nuk ka normalizim të marrëdhënieve me Izraelin pa zgjidhje të çështjes palestineze

Riad, 22 janar 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite, në intervistën e mbrëms...

Takim i presidentit Pendarovski me Abdullah bin Muhamed Al Sheikh, kryetar i Kuvendit të Arabisë Saudite

Takim i presidentit Pendarovski me Abdullah bin Muhamed Al Sheikh, kryetar i Kuvendit të Arabisë Saudite

Shkup, 10 janar 2024 (MIA) - Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski sot ka pritur Abdullah bin Muham...

Kryetari i Kuvendit të Arabisë Saudite, Muhamed AlSheikh në takim me Pendarovskin dhe me Xhaferin

Kryetari i Kuvendit të Arabisë Saudite, Muhamed AlSheikh në takim me Pendarovskin dhe me Xhaferin

Shkup, 10 janar 2024 (MIA) - Një delegacion, i udhëhequr nga Abdullah Bin Muhamed AlSheikh, kryetar...

Kryetari i Kuvendit të Mbretërisë së Arabisë Saudite për vizitë në Maqedoninë e Veriut

Kryetari i Kuvendit të Mbretërisë së Arabisë Saudite për vizitë në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 9 janar 2024 (MIA) - Një delegacion i udhëhequr nga Abdullah bin Muhamed AlSheikh, kryetar i...

Borell për vizitë në Arabinë Saudite

Borell për vizitë në Arabinë Saudite

Bruksel, 8 janar 2024 (MIA) - Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Zhoze...

Arabia Saudite ka dërguar në Egjipt aeroplanin e tij të 37-të me ndihma humanitare për palestinezët në Gazë

Arabia Saudite ka dërguar në Egjipt aeroplanin e tij të 37-të me ndihma humanitare për palestinezët në Gazë

Riad, 5 janar 2024 (MIA) - Arabia Saudite ka dërguar në Egjipt aeroplanin e tij të 37-të me ndihma h...

Superkupa italiane në Arabinë Saudite me katër skuadra

Superkupa italiane në Arabinë Saudite me katër skuadra

Milano, 19 dhjetor 2023 (MIA)- Superkupa italiane në futboll do të mbahet në janar të vitit të ardhs...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR