• e diel, 19 maj 2024
SHBA-ja nuk do të dërgoj trupa për të luftuar në Ukrainë, kumton Shtëpia e Bardhë

SHBA-ja nuk do të dërgoj trupa për të luftuar në Ukrainë, kumton Shtëpia e Bardhë

Uashington, 27 shkurt 2024 (MIA) - Presidenti amerikan Xho Bajden ka qenë i qartë se SHBA nuk do të...

ZGJEDHJET 2024 / Mickoski: Favorit absolut për president është Siljanovska Davkova, Pendarovski është një nga kandidatët më serioz

ZGJEDHJET 2024 / Mickoski: Favorit absolut për president është Siljanovska Davkova, Pendarovski është një nga kandidatët më serioz

Shkup, 27 shkurt 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte deklaroi se pret që...

Myslimanët në SHBA u bëjnë thirrje votuesve të mos votojnë për Bajdenin shkaku i politikave të tij ndaj Izraelit

Myslimanët në SHBA u bëjnë thirrje votuesve të mos votojnë për Bajdenin shkaku i politikave të tij ndaj Izraelit

Uashington, 27 shkurt 2024 (MIA) - Në shtetin federal të Miçiganit  sot votohet për zgjedhjet p...

MSH: Demiri do të bisedoj me familjen e Leonid Indovit rreth shlyerjes së shpenzimeve për rehabilitimin e tij

MSH: Demiri do të bisedoj me familjen e Leonid Indovit rreth shlyerjes së shpenzimeve për rehabilitimin e tij

Shkup, 27 shkurt 2024 (MIA)- Ministri i Shëndetësisë Ilir Demiri informoi se në seancën e sotme të q...

ZGJEDHJET 2024/ Mblidhen 10.000 nënshkrime për kandidaturën presidenciale të Arben Taravarit

ZGJEDHJET 2024/ Mblidhen 10.000 nënshkrime për kandidaturën presidenciale të Arben Taravarit

Shkup, 27 shkurt 2024 (MIA) - Koalicioni VLEN sonte bëri të ditur se Arben Taravari i cili udhëheq n...

Indeksi gobal i diplomacisë: Kina është fuqia më e madhe diplomatike në botë

Indeksi gobal i diplomacisë: Kina është fuqia më e madhe diplomatike në botë

Sidnei, 27 shkurt 2024 (MIA)- Kina me 274 përfaqësi diplomatike- konsullore është fuqia më e madhe d...

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

Shkup, 27 shkurt 2024 (MIA) - Qeveria në mbledhjen e sotme ka pranuar tekstin e Strategjisë kombëtar...

Tedros: Spitali Al Amal në Gazë u sulmua 40 herë gjatë një muaji

Tedros: Spitali Al Amal në Gazë u sulmua 40 herë gjatë një muaji

Gazë, 27 shkurt 2024 (MIA) - Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) T...

Letonia e vazhdoi ndalesën për hyrje të turistëve rusë deri në mars të vitit 2025

Letonia e vazhdoi ndalesën për hyrje të turistëve rusë deri në mars të vitit 2025

Rigë, 27 shkurt 2024 (MIA) - Qeveria e Letonisë sot njoftoi se e ka vazhduar ndalesën për hyrje të s...

Emiri i Katarit dhe presidenti i Francës biseduan për Gazën, dërguan ndihma

Emiri i Katarit dhe presidenti i Francës biseduan për Gazën, dërguan ndihma

Paris, 27 shkurt 2024 (MIA) - Emiri i Katarit, sheiku Tamim bin Hamad Al Tani sot e filloi zyrtarish...

Për disa orë në Meksikë janë vrarë dy kandidatë për kryebashkiak

Për disa orë në Meksikë janë vrarë dy kandidatë për kryebashkiak

Meksiko siti, 27 shkurt 2024 (MIA) - Dy kandidatë për kryebashkiak të qytetit meksikan Maravatio jan...

OCHA: Bandat e vjedhin ndihmën për Rripin e Gazës dhe e shesin në tregun e zi

OCHA: Bandat e vjedhin ndihmën për Rripin e Gazës dhe e shesin në tregun e zi

Nju-Jork, 27 shkurt 2024 (MIA) - Zyra e KB-së për koordinim të çështjeve humanitare (OCHA) alarmon s...

Klimenko: Dy policë ukrainas u vranë gjatë granatimit rus

Klimenko: Dy policë ukrainas u vranë gjatë granatimit rus

Kiev, 27 shkurt 2024 (MIA) - Dy policë ukrainas u vranë, ndërsa katër u plagosën gjatë granatimit ru...

Presidnti ukrainas ka mbërritur për vizitë pune në Arabinë Saudite

Presidnti ukrainas ka mbërritur për vizitë pune në Arabinë Saudite

Kiev, 27 shkurt 2024 (MIA) - Presidenti ukranas Volodimir Zelenski sot ka mbërritur për vizitë...

Sezhurne: Trupat franceze mund të kenë rol joluftarak në Ukrainë

Sezhurne: Trupat franceze mund të kenë rol joluftarak në Ukrainë

Paris, 27 shkurt 2024 (MIA) - Ministri francez i Punëve të Jashtme, Stefan Sezhurne sot deklaroi se...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR