• e mërkurë, 17 korrik 2024
Policia gjen 238 pako me cigare, duhan dhe gjësende tjera

Policia gjen 238 pako me cigare, duhan dhe gjësende tjera

Shkup, 10 mars 2024 (MIA) - Nëpunës policor sot kanë gjetur 238 pako me cigare, duhan dhe gjësende t...

LPFMV: Fitore për Strugën dhe Shkupin, gabon Shkëndija

LPFMV: Fitore për Strugën dhe Shkupin, gabon Shkëndija

Shkup, 10 mars 2024 (MIA) – Në Ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut sot janë luajtur nde...

Hovenier për takimin e Gjuriqit me Radoiçiqin: Për SHBA-në, Radoiçiqi është një kriminel që duhet të përgjigjet

Hovenier për takimin e Gjuriqit me Radoiçiqin: Për SHBA-në, Radoiçiqi është një kriminel që duhet të përgjigjet

Prishtinë, 10 mars 2024 (MIA)- Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Xhefri Hovenier ka folur me tone te a...

Armata amerikane evakuon personelin nga ambasada e SHBA-së në Haiti

Armata amerikane evakuon personelin nga ambasada e SHBA-së në Haiti

Uashington, 10 mars 2024 (MIA) – Ushtria amerikane sot kumtoi se në rrugë ajrore ka realizuar evakui...

Shtatë persona të lënduar në aksidentin në autostradën Tetovë- Gostivar

Shtatë persona të lënduar në aksidentin në autostradën Tetovë- Gostivar

Tetovë, 10 mars 2024 (MIA) - Rreth mesditës në autostradën Tetovë- Gostivar ka ndodhur një aksident...

Presidenti i Izraelit pritet me protesta në Amsterdam

Presidenti i Izraelit pritet me protesta në Amsterdam

Hagë, 10 mars 2024 (MIA) - Presidenti i Izraelit, Isak Hercog sot mori pjesë në hapjen e Muzeut komb...

Hamas: Në Gazë janë shkatërruar 80 për qind e ndërtesave

Hamas: Në Gazë janë shkatërruar 80 për qind e ndërtesave

Gazë, 10 mars 2024 (MIA) – Në luftë janë shkatërruar 80 për qind e ndërtesave në qytetin e Gazës, nd...

Mickoski: Do të bëjmë çmos që çdo fëmijë të ketë libra në vitin shkollor 2024/2025

Mickoski: Do të bëjmë çmos që çdo fëmijë të ketë libra në vitin shkollor 2024/2025

Shkup, 10 mars 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski sot, nga debati në Kumanovë...

Kidnapohen pesëmbëdhjetë fëmijë gjatë sulmit të fundit nëpër shkolla në Nigeri

Kidnapohen pesëmbëdhjetë fëmijë gjatë sulmit të fundit nëpër shkolla në Nigeri

Lagos, 10 mars 2024 (MIA) - Një grup i armatosur në Nigeri ka sulmuar një shkollë tjetër dhe ka kidn...

MIA Flesh

MIA Flesh

15:00/ 10 mars/ 2024 Shkup - Ujitje moderne e të paktën 6.500 hektarëve gja...

Gjashtë persona janë zhdukur gjatë skijimit në Alpet zvicerane

Gjashtë persona janë zhdukur gjatë skijimit në Alpet zvicerane

Gjenevë, 10 mars 2024 (MIA) - Gjashtë persona janë zhdukur gjatë skijimit në Alpet zvicerane, njoftu...

Dhjetëra të vrarë në sulmet izraelite mbi Gazë para Ramazanit

Dhjetëra të vrarë në sulmet izraelite mbi Gazë para Ramazanit

Gazë, 10 mars 2024 (MIA) - Armata izraelite ka vazhduar ta bombardojë Rripin e Gazës sot dhe dhjetër...

Në Shqipëri inflacioni në shkurt 2,6 për qind që është niveli më i ulët prej vitit 2021

Në Shqipëri inflacioni në shkurt 2,6 për qind që është niveli më i ulët prej vitit 2021

Tiranë, 10 mars 2024 (MIA) - Inflacioni në Shqipëri në shkurt ishte 2,6 për qind, që është niveli më...

Gjatë pasdites nga Qipro dërgohet ndihmë humanitare për Gazën

Gjatë pasdites nga Qipro dërgohet ndihmë humanitare për Gazën

Nikozia, 10 mars 2024 (MIA) – Gjatë pasdites pritet që nga porti i qytetit Larnaka të Qipros të nise...

Etleva Tafa, fituese e çmimit kryesor në

Etleva Tafa, fituese e çmimit kryesor në "Takimet Poetike të Karadakut - 2024"

Kumanovë, 10 mars 2024  Të shtunën më 9 mars, me pjesëmarrjen e shumë krijuesve dhe das...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR