• e martë, 16 korrik 2024

Shtatë persona të lënduar në aksidentin në autostradën Tetovë- Gostivar

Shtatë persona të lënduar në aksidentin në autostradën Tetovë- Gostivar

Tetovë, 10 mars 2024 (MIA) - Rreth mesditës në autostradën Tetovë- Gostivar ka ndodhur një aksident trafiku ku janë lënduar gjithsej shtatë persona.

Siç bën të ditur zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifoski në aksidentin e trafikut janë përfshirë: një automjet me targa të Tetovës i drejtuar nga 41 vjeçari A.K nga Gostivari dhe një automjet i tipit “audi” me targa të Tetovës të cilin e ka drejtuar H.M (42) nga Gostivari.

“Në aksidentin shoferi i makinës ‘audi’ dhe gjashtë shoqërues nga e njëjta makinë, kanë marrë lëndime trupore që janë konstatuar në Spitalin e përgjithshëm të Gostivarit ‘Ferid Murad’ ku janë dërguar për ndihmë mjekësore”, informoi Josifoski.

Në vendin e fatkeqësisë është kryer mbikëqyrje nga ekipi i SPB Tetovë.

Foto: arkivi i MIA-s

QËNDRONI TË LIDHUR