• e enjte, 20 qershor 2024
Gjykata Supreme mbajti seancë të gjykatësve, Ademi i informoi për procedurën penale kundër Nake Georgievit

Gjykata Supreme mbajti seancë të gjykatësve, Ademi i informoi për procedurën penale kundër Nake Georgievit

Shkup, 21 maj 2024 (MIA) - Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë së Veriut mbajti seancë të gjy...

Ministri italian i Mbrojtjes është dërguar me urgjencë në spital

Ministri italian i Mbrojtjes është dërguar me urgjencë në spital

Romë, 21 maj 2024 (MIA) - Ministri italian i Mbrojtjes, Guido Krozeto sot me automjet të ndihmës së...

Qeveria e mbajti mbledhjen e 22-të

Qeveria e mbajti mbledhjen e 22-të

Shkup, 21 maj 2024 (MIA) - Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot e mbajti mbledhjen e 22-...

KFOR-i kërkon që me kohë të informohet për aksione të policisë së Kosovës të cilat mund të ndikojnë në sigurinë rajonale

KFOR-i kërkon që me kohë të informohet për aksione të policisë së Kosovës të cilat mund të ndikojnë në sigurinë rajonale

Prishtinë, 21 maj 2024 (MIA) - Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, në një kumtesë lidhur me aksionin e...

Micotakis: Nëse qeveria e re në Shkup konteston marrëveshjen për emrin dhe e quan vendin si të dojë, rruga evropiane do të mbetet e mbyllur

Micotakis: Nëse qeveria e re në Shkup konteston marrëveshjen për emrin dhe e quan vendin si të dojë, rruga evropiane do të mbetet e mbyllur

Athinë, 21 maj 2024 (MIA) - Dëshiroj edhe këtu, disa kilometra nga kufiri ynë, t'i dërgoj porosi Shk...

Shefi i OBSH-së kërkoi nga Izraeli t'i heqë kufizimet për ndihmë mjekësore në Rripin e Gazës

Shefi i OBSH-së kërkoi nga Izraeli t'i heqë kufizimet për ndihmë mjekësore në Rripin e Gazës

Nju-Jork, 21 maj 2024 (MIA) - Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH)...

Një person ka humbur jetën nga moti i ligë i cili sot pasdite e goditi Serbinë

Një person ka humbur jetën nga moti i ligë i cili sot pasdite e goditi Serbinë

Beograd, 21 maj 2024 (MIA) - Në motin e ligë i cili e kaploi Somborin dhe rrethinën rreth orës 17, n...

Një i burgosur nga burgu në Idrizovë mbrëmë ka ndërruar jetë në Kompleksin e Klinikave

Një i burgosur nga burgu në Idrizovë mbrëmë ka ndërruar jetë në Kompleksin e Klinikave "Nëna Terezë"

Shkup, 21 maj 2024 (MIA) - Në Kompleksin e klinikave "Nëna Terezë" në Shkup ka ndërruar jetë i dënua...

Reshje intensive të shiut dhe breshrit e kapluan Kumanovën

Reshje intensive të shiut dhe breshrit e kapluan Kumanovën

Kumanovë, 21 maj 2024 (MIA) - Shi i rrëmbyeshëm intensiv, bubullima, erë e fuqishme sot pasdite e ka...

Ronaldo me pjesëmarrje rekord në Kampionatin Evropian

Ronaldo me pjesëmarrje rekord në Kampionatin Evropian

Lisabon, 21 maj 2024 (MIA) - Përzgjedhësi i kombëtares portugeze të futbollit, Roberto Martinez, ka...

Qindra pengje, kryesisht gra dhe fëmijë, ishin shpëtuar nga militantët e Boko Haram në Nigeri

Qindra pengje, kryesisht gra dhe fëmijë, ishin shpëtuar nga militantët e Boko Haram në Nigeri

Abuxha, 21 maj 2024 (MIA) - Qindra pengje, kryesisht gra dhe fëmijë, që mbahen peng me muaj ose vite...

Krosi i jep fund karrierës

Krosi i jep fund karrierës

Madrid, 21 maj 2024 (MIA) - Mesfushori i Real Madridit dhe Gjermanisë, Toni Kros ka paralajmëruar të...

Evakuimi i spitalit të fundit operativ në pjesën veriore të Gazës

Evakuimi i spitalit të fundit operativ në pjesën veriore të Gazës

Gazë, 21 maj 2024 (MIA) - Pasi armata izraelite ka kryer sulmin në afërsi, filloi evakuimi i pacient...

Shtatmadhoria e Ukrainës: Kemi shkatërruar anijen

Shtatmadhoria e Ukrainës: Kemi shkatërruar anijen "Ciklon" në Krime

Kiev, 21 maj 2024 (MIA) - Shtatmadhoria e forcave të armatosura të Ukrianës konfirmoi se në sulmin n...

Sauthgejt e publikoi listën e zgjeruar të kombëtares angleze për EURO, mungon Rashford

Sauthgejt e publikoi listën e zgjeruar të kombëtares angleze për EURO, mungon Rashford

Londër, 21 maj 2924 (MIA) - Përzgjedhësi i kombëtares angleze Geret Sauthgejt e publikoi përbërjen e...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR