• e premte, 14 qershor 2024

Sauthgejt e publikoi listën e zgjeruar të kombëtares angleze për EURO, mungon Rashford

Sauthgejt e publikoi listën e zgjeruar të kombëtares angleze për EURO, mungon Rashford

Londër, 21 maj 2924 (MIA) - Përzgjedhësi i kombëtares angleze Geret Sauthgejt e publikoi përbërjen e ekipit të tij për Kampionatin evropian.

Ka 33 lojtarë, lojtarët si Xhordan Henderson dhe Markus Rashford mungojnë, ndërsa hyjnë futbollistë të rinj si Xherard Brantuejt, Kertis Xhons dhe Xharel Kuanza.

Deri më 7 qershor duhet të reduktohet lista deri 26 lojarë, kur kontrolli i fundit i ekipit është kundër Islandës, saktë një javë para fillimit të Kampionatit.

Në listë nuk është përfshirë as treshja e Çellsit, Ben Çilluel, Rahim Sterling dhe Ris Xhejms.

Lista e plotë:

Portierë: Din Henderson (Kristall Pallas), Xhordan Pikford (Everton), Aron Ramsdejl (Arsenal), Xhejms Traford (Barnli)

Mbrojtës: Xharad Braunvajt (Everton), Luis Dank (Brajton), Xho Gomez dhe Xharel Kuanza (Liverpul), Mark Guehi (Kristal Pallas), Ezri Konza (Aston Villa), Hari Meguaer dhe Lluk Sho (Mançester Junajted), Xhon Stouns dhe Kalj Uoker (Mançester Siti), Kieran Tripier (Njukasëll).

Mesfushorë: Trent Aleksandar-Arnold dhe Kertis Xhons (Liverpul), Konor Galager dhe Kol Palmer (Çellsi), Kobi Majnu (Mançester Junajted), Deklan Rajs (Arsenal), Adam Uarton (Kristal Pallas), Xhud Belingem (Real Madrid), Fil Foden dhe Xhek Grilish (Mançester Siti), Xhejms Medison (Totenhem).

Sulmues: Xhered Bouen (Uest Hem), Ebereçi Eze (Kristal Pallas), Entoni Gordon (Njukasëll), Hari Kejn (Bajern i Mynihut) Bukajo Saka (Arsenal), Ivan Toni (Brentford), Oli Uotkins (Aston Villa). bsh/

Foto: Arkiv

QËNDRONI TË LIDHUR