• e hënë, 17 qershor 2024
Mickoski nga Kavadari: Këto zgjedhje janë shansi i fundit për shpëtim

Mickoski nga Kavadari: Këto zgjedhje janë shansi i fundit për shpëtim

Kavadar, 26 prill 2024 (MIA) - Votoni numrin dy, kështu votoni për të ardhmen. Kjo nuk është Maqedon...

Bekteshi: Fronti Evropian nuk do të hyjë në një qeveri që nuk do t'i garantojë ndryshimet kushtetuese

Bekteshi: Fronti Evropian nuk do të hyjë në një qeveri që nuk do t'i garantojë ndryshimet kushtetuese

Shkup, 26 prill 2024 (MIA) - Fronti Evropian ka marrëveshje me opozitën shqiptare që të mos hyjnë në...

Siljanovska Davkova nga Krusheva: Më 24 prill ndodhi tërmet politik, më 8 maj do të ketë vullkan politik

Siljanovska Davkova nga Krusheva: Më 24 prill ndodhi tërmet politik, më 8 maj do të ketë vullkan politik

Krushevë, 26 prill 2024 (MIA) - Ecuria ime e fushatës është femërore, por kalorësiake. Unë nuk e ana...

Dimitrievski: ZNAM nuk do të hyjë në asnjë koalicion të mundshëm paszgjedhor me BDI-në

Dimitrievski: ZNAM nuk do të hyjë në asnjë koalicion të mundshëm paszgjedhor me BDI-në

Shkup, 26 prill 2024 (MIA) - ZNAM as nuk do të jetë parti politike që do ta shpëtojë këtë kryesi të...

Një tërmet me magnitudë 6,1 ballë ka goditur Tajvanin, nuk ka informacione për dëme

Një tërmet me magnitudë 6,1 ballë ka goditur Tajvanin, nuk ka informacione për dëme

Taipei, 26 prill 2024 (MIA) - Një tërmet me magnitudë 6,1 ballë të shkallës Rihter ka goditur Tajvan...

Pendarovski nga Krusheva: As nuk kam bojkotuar, dhe as nuk do t'i bojkotoj zgjedhjet, me 8 maj do të festojmë në gjithë Maqedoninë

Pendarovski nga Krusheva: As nuk kam bojkotuar, dhe as nuk do t'i bojkotoj zgjedhjet, me 8 maj do të festojmë në gjithë Maqedoninë

Krushevë, 26 prill 2024 (MIA) – Lufta edhe formalisht juridike edhe politike, nis nga e para, sikur...

Kovaçevski: LSDM është e vetmja forcë politike që mund ta anëtarësojë Maqedoninë në BE

Kovaçevski: LSDM është e vetmja forcë politike që mund ta anëtarësojë Maqedoninë në BE

Shkup, 26 prill 2024 (MIA) - LSDM është e vetmja forcë politike që ka fuqi, njohuri, këmbëngulje dhe...

Në KSHZ ka arritur një ankesë lidhur me procedurën e votimit

Në KSHZ ka arritur një ankesë lidhur me procedurën e votimit

Shkup, 26 prill 2024 (MIA) – Ka skaduar afati për paraqitjen e ankesave për procedurën e votimit, në...

Mickoski nga Rosomani dhe Gradsko bëri thirrje për votim masiv më 8 maj dhe dërgimin e BDI-së në opozitë

Mickoski nga Rosomani dhe Gradsko bëri thirrje për votim masiv më 8 maj dhe dërgimin e BDI-së në opozitë

Rosoman, 26 prill 2024 (MIA) - Masivisht të votohet më 8 maj dhe të dërgohet BDI-ja në opozitë, bëri...

Ostin: Një këst i ri prej gjashtë miliardë dollarësh i ndihmës për Ukrainën

Ostin: Një këst i ri prej gjashtë miliardë dollarësh i ndihmës për Ukrainën

Uashington, 26 prill 2024 (MIA) - Ministri amerikan i Mbrojtjes, Lojd Ostin, paralajmëroi sot një kë...

Robles: Spanja do të dërgojë raketa kundërajrore “Patriot” në Ukrainë

Robles: Spanja do të dërgojë raketa kundërajrore “Patriot” në Ukrainë

Madrid, 26 prill 2024 (MIA) - Spanja do të dërgojë raketa kundërajrore “Patriot” në Ukrainë, konfirm...

Belgjika këtë vit do t'i dorëzojë Ukrainës aeroplanë luftarakë F-16

Belgjika këtë vit do t'i dorëzojë Ukrainës aeroplanë luftarakë F-16

Bruksel, 26 prill 2024 (MIA) - Belgjika këtë vit do t'i dorëzojë Ukrainës aeroplanë luftarakë F-16,...

PE do të hapë zyrë në Ballkanin Perëndimor që më mirë ta kontrollojë zgjerimin e BE-së

PE do të hapë zyrë në Ballkanin Perëndimor që më mirë ta kontrollojë zgjerimin e BE-së

Strasburg, 26 prill 2024 (MIA) - Parlamenti Evropian planifikon të hapë zyrë të re në Ballkanin Perë...

Bajden dha intervistë të drejtëpërdrejtë për Hauard Stern: Me kënaqësi do të marrë pjesë në një debat me Trampin

Bajden dha intervistë të drejtëpërdrejtë për Hauard Stern: Me kënaqësi do të marrë pjesë në një debat me Trampin

Nju-Jork, 26 prill 2024 (MIA) - Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xho Bajden, është in...

Një qind vite luftë e ISHP-së me kërcënime si Kovid-19 dhe dezinformata rreth vaksinave

Një qind vite luftë e ISHP-së me kërcënime si Kovid-19 dhe dezinformata rreth vaksinave

Shkup, 26 prill 2024 (MIA) - Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) sot solemnisht e shënoi ekzistimin...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR