• e enjte, 11 korrik 2024

Bajden dha intervistë të drejtëpërdrejtë për Hauard Stern: Me kënaqësi do të marrë pjesë në një debat me Trampin

Bajden dha intervistë të drejtëpërdrejtë për Hauard Stern: Me kënaqësi do të marrë pjesë në një debat me Trampin

Nju-Jork, 26 prill 2024 (MIA) - Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xho Bajden, është intervistuar sot në një transmetim të drejtpërdrejtë në radio nga moderatori i njohur amerikan Hauard Stern.

Bajden tregoi histori për familjen e tij dhe tha se belbëzimi i tij, të cilin e ka pasur që nga fëmijëria, e përgatiti atë për periudha të vështira në jetë. Sipas tij, defekti në të folur është gjëja më e mirë që mund t'i ketë ndodhur.

Bajden në fund është përballur me belbëzimin, por kjo herë pas here shfaqet në paraqitjet e tij publike.

Intervista me Stern është bërë gjatë kohës që Bajden është për vizitë në Nju Jork për ngjarje politike.

Ai ka ndarë mjaft detaje biografike teksa përpiqet të jetë më i aksesueshëm për votuesit si kandidati demokrat për president.

Bajden tha gjithashtu se babai i tij, Xhozef Robinet Bajden më i vjetri., e trajtonte atë me dashuri, por ishte i rreptë. Ai tregoi një histori rreth eliminimit gjatë një ndeshje futbolli kur ishte në klasën e katërt. "Babai im doli në fushë dhe tha: "Xhoi, ngrihu". Thjesht ngrihu. Duhet të ngrihesh”, tha ai.

Bajden paralajmëroi se do të marrë pjesë në një debat me rivalin republikan Donald Tramp.

“Nuk e di kur. Me kënaqësi do të debatoj me të”, shtoi Bajden. ls/

Foto: EPA

 

 

 

QËNDRONI TË LIDHUR