• e martë, 18 qershor 2024
Ndërmarrja nga Maqedonia e Veriut Sajtroks SHA në

Ndërmarrja nga Maqedonia e Veriut Sajtroks SHA në "listën e zezë" amerikane për shkak të zhvillimit të softuerit për spiunim

Uashington, 18 korrik 2023 (MIA) - Qeveria e SHBA-së shtoi edhe katër entitete të huaja spiunazhi ko...

Samiti BE-CELAK i kushtohet pushtimit rus në Ukrainë

Samiti BE-CELAK i kushtohet pushtimit rus në Ukrainë

Bruksel, 18 korrik 2023 (MIA) - Liderët e vendeve-anëtare të BE-së dhe Bashkësia e shteteve nga...

Përhapet zjarri në pjesën perëndimore të Atikës, shtëpi të djegura dhe betejë me flakët e zjarrit që të mos arrijnë deri në rafineri

Përhapet zjarri në pjesën perëndimore të Atikës, shtëpi të djegura dhe betejë me flakët e zjarrit që të mos arrijnë deri në rafineri

Athinë, 18 korrik 2023 (MIA) - Zjarri pyjor në Dervenohoria në kufirin mes zonave Viotia dhe Atika,...

Mili: Problemi i ukrainasve në front janë fushat e minuara

Mili: Problemi i ukrainasve në front janë fushat e minuara

Uashington, 18 korrik 2023 (MIA) - Humbjet që po pëson Ukraina në ofensivë dhe përparimi i ngadalshë...

Kovaçevski: Kemi arritur deri në një zgjidhje sistematike për rritjen e pagave dhe pensioneve, e cila nuk do të varet nga vullneti i asnjë partie politike

Kovaçevski: Kemi arritur deri në një zgjidhje sistematike për rritjen e pagave dhe pensioneve, e cila nuk do të varet nga vullneti i asnjë partie poli...

Shkup, 18 korrik 2023 (MIA) - Kjo Qeveri, ia doli në atë që ishte e paarritshme deri tani, ia d...

Në seancën e ardhshme qeveritare do të debatohet për Ilovicën

Në seancën e ardhshme qeveritare do të debatohet për Ilovicën

Shkup, 18 korrik 2023 (MIA) - Qeveria sot e ka ngarkuar Ministrinë e Ekonomisë që në seancën e parë...

Nënshkruhet kontrata e përgjithsme kolektive, 130 mijë të punësuar në sektorin publik nga shtatori me 10 për qind paga më të larta

Nënshkruhet kontrata e përgjithsme kolektive, 130 mijë të punësuar në sektorin publik nga shtatori me 10 për qind paga më të larta

Shkup, 18 korrik 2023 (MIA) – Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jovana Trençevska dhe kryetari...

Në VK “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet rreth 45 minuta

Në VK “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet rreth 45 minuta

Shkup, 18 korrik 2023 (MIA) - Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë informoi se intensiteti i komunikacionit...

Struga TL humbi nga Zhalgirisi në ndeshjen kthyese kualifikuese të Ligës së Kampionëve

Struga TL humbi nga Zhalgirisi në ndeshjen kthyese kualifikuese të Ligës së Kampionëve

Ohër, 18 korrik 2023 (MIA) - Struga Trim dhe Lum ka pësuar humbje nga Zhalgirisi me rezultatin 1:2 n...

Barometri Ballkanik: Mbi 49 për qind e qytetarëve shqiptarë mendojnë se duhet të jetojnë dhe punojnë jashtë vendit

Barometri Ballkanik: Mbi 49 për qind e qytetarëve shqiptarë mendojnë se duhet të jetojnë dhe punojnë jashtë vendit

Tiranë, 18 korrik 2023 (MIA) - Qytetarët shqiptarë dhe kosovarë e shohin të ardhmen e tyre jashtë ve...

Kurti: Prani e zvogëluar policore për 25 për qind, përgatitje për zgjedhje të parakohshme

Kurti: Prani e zvogëluar policore për 25 për qind, përgatitje për zgjedhje të parakohshme

Prishtinë, 18 korrik 2023 (MIA) - Kryeministri e Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar sit se ka filluar...

Në Romë është matur temperaturë rekorde, Pekini e ka rrëzuar rekordin për ditë me temperatura të larta në një vit

Në Romë është matur temperaturë rekorde, Pekini e ka rrëzuar rekordin për ditë me temperatura të larta në një vit

Romë, 18 korrik 2023 (MIA) - Kryeqendra italiane ka shënuar sot temperaturë të re rekorde prej 41.8...

Qeveria e Saksonisë së Poshtme apel Sholcit: Zvogëlim të çmimit të rrymës ose do të vijojë kolaps ekonomik

Qeveria e Saksonisë së Poshtme apel Sholcit: Zvogëlim të çmimit të rrymës ose do të vijojë kolaps ekonomik

Berlin, 18 korrik 2023 (MIA) - Autoritetet në krahinën gjermane Saksonia e Poshtme kanë dërguar...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00 / 18 korrik 2023 Shkup - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedon...

Fajnenshëll tajms: Riadi dhe Ankaraja kërkojnë zgjidhje për t'i kthyer fëmijët ukrainas nga Rusia

Fajnenshëll tajms: Riadi dhe Ankaraja kërkojnë zgjidhje për t'i kthyer fëmijët ukrainas nga Rusia

Londër, 18 korrik 2023 (MIA) - Arabia Saudite dhe Turqia po përpiqen të ndërmjetësojnë për arritjen...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR