• понеделник, 17 јуни 2024
Бајден планира да отпатува во Франција на одбележувањето на Денот Д

Бајден планира да отпатува во Франција на одбележувањето на Денот Д

Вашингтон, 30 мај 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден планира да отпатува во Франција н...

Со зголемувањето на терористичките закани Израелците предупредени да не патуваат во странство

Со зголемувањето на терористичките закани Израелците предупредени да не патуваат во странство

Тел Авив, 4 декември 2023 (МИА) - Советот за национална безбедност на Израел денеска издаде предупре...

Израел издаде предупредување од највисоко ниво против патување во руската република Дагестан и регионот на Северен Кавказ

Израел издаде предупредување од највисоко ниво против патување во руската република Дагестан и регионот на Северен Кавказ

Ерусалим, 30 октомври 2023 (МИА) - Израел издаде предупредување на највисоко ниво против патување во...

Бербок: Патувањето мораше да се откаже поради механички проблем со владиниот авион

Бербок: Патувањето мораше да се откаже поради механички проблем со владиниот авион

Берлин, 15 август 2023 (МИА) - Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок денеска из...

Ивановска: Ковачевски треба да покаже кој го платил патувањето за своите деца во Вашингтон

Ивановска: Ковачевски треба да покаже кој го платил патувањето за своите деца во Вашингтон

Скопје, 19 мај 2023 (МИА) - Претседателката на Антикорупциската комисија Билјана Ивановска денеска в...

Младите од Северна Македонија можат да аплицираат за бесплатни билети за патување низ Европа

Младите од Северна Македонија можат да аплицираат за бесплатни билети за патување низ Европа

Белград, 17 март 2023 (МИА) - Европската комисија објави повик за бесплатен билет за воз за патување...

Патување низ Европа на велосипед

Патување низ Европа на велосипед

Скопје, 26 јуни 2022 (МИА) - Патувањето на велосипед беше голем предизвик, прошетав дванаесет земји, а...

Кипар од денеска со поедноставни протоколи за патување и олабавување на мерките во внатрешноста

Кипар од денеска со поедноставни протоколи за патување и олабавување на мерките во внатрешноста

Никозија, 18 април 2022 (МИА) – Република Кипар од денеска ги укинува сертификатите за влез во продавни...

Актуелните правила за патување во Грција продолжени до 1 мај

Актуелните правила за патување во Грција продолжени до 1 мај

Атина, 18 април 2022 (МИА) – До 1 мај се продолжени актуелните правила и предуслови за патување во Грци...

Кипар од понеделник со поедноставни протоколи за патување

Кипар од понеделник со поедноставни протоколи за патување

Никозија, 15 април 2022 (МИА) - Досегашната пракса за задолжително пополнување електронска...

Актуелните мерки за патување во Грција продолжени за уште една седмица

Актуелните мерки за патување во Грција продолжени за уште една седмица

Атина, 11 април 2022 (МИА) – Актуелните правила и предусловите за патување во Грција, односно задолжите...

Актуелните мерки за патување во Грција продолжени за уште една седмица

Актуелните мерки за патување во Грција продолжени за уште една седмица

Атина, 3 април 2022 (МИА) - Актуелните мерки и правила за патување во Грција, односно задолжителниот ев...

Папата Франциск размислува за патување во Киев

Папата Франциск размислува за патување во Киев

...., 2 април 2022 (МИА) - Папата Франциск, кој денеска пристигна во дводневна посета на Малта, рече де...

Непроменети правилата за патување во Грција

Непроменети правилата за патување во Грција

Атина, 20 март 2022 (МИА) – Актуелните правила за патување во Грција, односно задолжителниот документ з...

Од денеска патувањата во Грција без ПЛФ-формулар

Од денеска патувањата во Грција без ПЛФ-формулар

Атина, 15 март 2022 (МИА) – Електронскиот формулар ПЛФ (PLF - Passenger Locator Form) што досега беше н...

Image

Остани поврзан