• вторник, 16 јули 2024
Врховниот судија Наке Георгиев спроведен во Кривичен, ќе се одлучува за неговиот притвор 

Врховниот судија Наке Георгиев спроведен во Кривичен, ќе се одлучува за неговиот притвор 

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) – Врховниот судија Наке Георгиев попладнево беше спроведен во Основниот кр...

Лефков: Георгиев и Мемети, кадрите на СДС и ДУИ во правосудството се дел од правосуден октопод

Лефков: Георгиев и Мемети, кадрите на СДС и ДУИ во правосудството се дел од правосуден октопод

Скопје, 21 мај 2024 Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјад...

Георгиев победник на „Алкалоид Рапид Опен 2024“

Георгиев победник на „Алкалоид Рапид Опен 2024“

Скопје, 11 март 2024 (МИА) - Поранешниот светски младински шаховски првак Кирил Георгиев е победник...

Весна Дамева повторно претседател на Судски совет, Георгиев поднесе оставка

Весна Дамева повторно претседател на Судски совет, Георгиев поднесе оставка

Скопје, 4 јануари 2024 (МИА) - На претседателското место во Судскиот совет повторно се врати Весна Д...

Георгиев: Судскиот совет на јавна седница ќе дискутира за извештајот на оценската мисија на ЕУ

Георгиев: Судскиот совет на јавна седница ќе дискутира за извештајот на оценската мисија на ЕУ

Скопје, 13 декември 2023 (МИА) – Судскиот совет во текот на вчерашниот ден го доби извештајот од оце...

Георгиев: Ако Оценската мисија заклучи дека Судскиот совет треба да биде распуштен, ќе ја почитуваме одлуката

Георгиев: Ако Оценската мисија заклучи дека Судскиот совет треба да биде распуштен, ќе ја почитуваме одлуката

Скопје, 27 ноември 2023 (МИА) - Претседателот на Судскиот совет Сашко Георгиев вели дека доколку Оце...

Георгиев: Оценската мисија е завршена, извештајот ќе биде транспратентно објавен

Георгиев: Оценската мисија е завршена, извештајот ќе биде транспратентно објавен

Скопје, 25 септември 2023 (МИА) - Претседателот на Судскиот совет, Сашко Георгиев денеска изјави дек...

Георгиев: Претставките за коруптивни дејствија ги проследуваме до Обвинителството 

Георгиев: Претставките за коруптивни дејствија ги проследуваме до Обвинителството 

Скопје, 22 мај 2023 (МИА) - Кога имаме претставки од профил на некои укажувања, односно наводи дека...

Георгиев: Судскиот совет ќе работи транспарентно и законито

Георгиев: Судскиот совет ќе работи транспарентно и законито

Скопје, 20 мај 2023 (МИА) - Потребна е голема посветеност и лидерство за да се надминат проблемите и...

Фирма за лифтови со фалсификувани документи и ИСО-сертификати добила околу 90 тендери, најмногу во јавни институции

Фирма за лифтови со фалсификувани документи и ИСО-сертификати добила околу 90 тендери, најмногу во јавни институции

Скопје, 15 март 2022 (МИА) - Фирма со фалсификувани документи, ИСО-сертификати и потписи, конкурирала и...

Пет медали за македонските сноубордери на ФИС-натпревари во Грција

Пет медали за македонските сноубордери на ФИС-натпревари во Грција

Скопје, 31 јануари 2022 (МИА) - На меѓународните ФИС-натпревари во категоријата „Slopestyle“, што се од...

Image

Остани поврзан