• вторник, 25 јуни 2024
„Влен“: Вчерашната конструктивност ја омекна радикалната реторика на ДУИ

„Влен“: Вчерашната конструктивност ја омекна радикалната реторика на ДУИ

Скопје, 8 јуни 2024 Добро е што дел од ДУИ на прашањето за реорганизација на министерствата...

Ганиу: СЕП прераснува во Министерство, за директорските места ќе информираме кога ќе завршиме

Ганиу: СЕП прераснува во Министерство, за директорските места ќе информираме кога ќе завршиме

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Градоначалникот на Општина Чаир и член во работната група за преговорите...

Меџити: Тројца-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

Меџити: Тројца-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Лидерот на Демократско движење, партијата која е дел од коалицијата „Вре...

ВЛЕН: На 22 мај зборуваше народот, ДУИ не успеа во деформирањето на волјата на Албанците

ВЛЕН: На 22 мај зборуваше народот, ДУИ не успеа во деформирањето на волјата на Албанците

Скопје, 30 мај 2024 Институциите како ДИК и Управниот суд утврдија дека на 8 мај ДУИ и Мулти...

ВЛЕН: ДУИ да се реформира, а не да бојкотира

ВЛЕН: ДУИ да се реформира, а не да бојкотира

Скопје, 29 мај 2024 За новата влада на Република Северна Македонија преговараат и новата вл...

Касами: Добро оди целата процедура за договорање на следната влада

Касами: Добро оди целата процедура за договорање на следната влада

Тетово, 20 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Движење Беса, Биљал Касами денеска од Тетово информира...

Коалиција „Влен“: Паниката е разбирлива, но злоупотребата на функцијата и притисокот врз судот се неприфатливи!

Коалиција „Влен“: Паниката е разбирлива, но злоупотребата на функцијата и притисокот врз судот се неприфатливи!

Скопје, 17 мај 2024 Изјавите на Бујар Османи, Талат Џафери и другите од нивниот ранг, пр...

Прва средба на работните групи помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди, продолжуваат разговорите за коалицирање во новата влада

Прва средба на работните групи помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди, продолжуваат разговорите за коалицирање во новата влада

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Потребно е да се задржат програмските определби кои добија поддршка од г...

ВМРО-ДПМНЕ и Вреди ги продолжуваат разговорите за нова влада

ВМРО-ДПМНЕ и Вреди ги продолжуваат разговорите за нова влада

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Работни групи на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Вреди денеска ќе ги продолжат...

Екипирани работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и „Влен

Екипирани работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и „Влен" за преговорите за новата влада

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Влен" ги формираа работните групи за продолжув...

Работни групи на ВМРО-ДПМНЕ и Вреди на преговори за идната влада

Работни групи на ВМРО-ДПМНЕ и Вреди на преговори за идната влада

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Вреди денеска треб...

Средба помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и ВЛЕН: Договорени општите начела на соработка за идната влада

Средба помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и ВЛЕН: Договорени општите начела на соработка за идната влада

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) - Денеска беше остварена средба помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и ВЛЕН. Од страна на ВМР...

Раководството и симпатизери на „Вреди“ славеа на плоштадот во Тетово

Раководството и симпатизери на „Вреди“ славеа на плоштадот во Тетово

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) - На плоштадот „Илирија" во Тетово, раководството и симпатизерите на албанс...

Касами: Од утре почнуваат преговорите за нова влада помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција ВЛЕН

Касами: Од утре почнуваат преговорите за нова влада помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција ВЛЕН

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) – Коалицијата ВЛЕН излезе како победник во сите општини со мнозинско албанс...

Коалицијата „Вреди“ слави во Тетово

Коалицијата „Вреди“ слави во Тетово

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) - Здружената албанска коалиција „Вреди“ вечерва слави во изборниот штаб на...

Image

Остани поврзан