• вторник, 16 јули 2024
Расчистено двојното убиство во Стајковци, поднесена кривична пријава 

Расчистено двојното убиство во Стајковци, поднесена кривична пријава 

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - СВР Скопје поднесе кривична пријава против...

Предложен притвор за осомничен за двојно убиство во Стајковци

Предложен притвор за осомничен за двојно убиство во Стајковци

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Јавен обвинител од Основното јавно обвините...

ЈОРСМ: Извршен увид и обезбедени траги за вештачење од местото на убиството во Стајковци

ЈОРСМ: Извршен увид и обезбедени траги за вештачење од местото на убиството во Стајковци

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Од местото на двојното убиство во скопско С...

Двојно убиство во скопско Стајковци, осомничениот е брат на едната жртва и е хоспитализиран

Двојно убиство во скопско Стајковци, осомничениот е брат на едната жртва и е хоспитализиран

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) -  Двојно убиство се случило денеска во скопското село Стајковци, а о...

Стефковски: Населеното место Стајковци добива нова спортска сала со средства обезбедени од буџетот на општина Гази Баба

Стефковски: Населеното место Стајковци добива нова спортска сала со средства обезбедени од буџетот на општина Гази Баба

Скопје, 3 март 2023 

Спасовски: Шест години од катастрофалните поплави, се присетуваме на солидарноста и херојството од страна на граѓаните

Спасовски: Шест години од катастрофалните поплави, се присетуваме на солидарноста и херојството од страна на граѓаните

Скопје, 6 август 2022 (МИА) - Денеска се навршуваат шест години од катастрофалните поплави што ги погод...

Пуштена во употреба градинката „Пеперутка“ во Стајковци

Пуштена во употреба градинката „Пеперутка“ во Стајковци

Скопје, 27 јули 2021 (МИА) - Нова детска градинка „Пеперутка“ денеска беше пуштена во употреба во селот...

Отворање нова градинка во скопско Стајковци

Отворање нова градинка во скопско Стајковци

Скопје, 27 јули 2021 (МИА) - Во скопското село Стајковци, општина Гази Баба, денеска ќе биде отвор...

Image

Остани поврзан