• понеделник, 22 април 2024
Отворено писмо од министерот Љупчо Николовски до претседателот на Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Димовски

Отворено писмо од министерот Љупчо Николовски до претседателот на Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Димовски

Скопје, 5 март 2024 Отворено писмо од министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство...

Трајанов: Институциите да дејствуваат без страв против криминалот, рекетот, нарко - бизнисот, насилството

Трајанов: Институциите да дејствуваат без страв против криминалот, рекетот, нарко - бизнисот, насилството

Скопје, 4 декември 2023 (МИА) – Пратеникот Павле Трајанов и претседател на Демократскиот сојуз, не с...

Честитка по повод 11 Октомври од претседателот на СПМ Љупчо Димовски

Честитка по повод 11 Октомври од претседателот на СПМ Љупчо Димовски

11 октомври 2023  Почитувани, Во мое лично име и во име на членовите на Соција...

Димовски: Системски пристап за развој на зелената дигитализација на локално ниво

Димовски: Системски пристап за развој на зелената дигитализација на локално ниво

Скопје, 11 октомври 2023 (МИА) - Еден од главните идентификувани предизвици за зелена дигитализација...

Димковски: Во Министерството за земјоделство проневерени средства од ИПАРД за време на Владата на ВМРО-ДПМНЕ

Димковски: Во Министерството за земјоделство проневерени средства од ИПАРД за време на Владата на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 4 август 2023 Почитувани граѓани, почитувани новинари, ДПМНЕ не е ништо осв...

Димовски: Илинден е кодот длабоко врежан во свеста на македонсиот народ

Димовски: Илинден е кодот длабоко врежан во свеста на македонсиот народ

Скопје, 2 август 2023 Во името на членовите на Социјалистичката партија на Македонија и во с...

Димовски треба да реферира на затворена седница на Влада за случајот „Онишченко“

Димовски треба да реферира на затворена седница на Влада за случајот „Онишченко“

Скопје, 22 ноември 2022 (МИА) – На затворена владина седница денеска се очекува директорот на Агенцијат...

Во тек истрагата за случувањата на петочната седница на собраниската Комисија за надзор над АНБ

Во тек истрагата за случувањата на петочната седница на собраниската Комисија за надзор над АНБ

Скопје, 21 ноември 2022 (МИА) - Се уште нема одговор што се случи, зошто и кој е виновен за тоа што се...

Димовски утре треба да реферира на затворена седница на Влада за случајот „Онишченко“, почната е процедура за избор на нов шеф на АНБ

Димовски утре треба да реферира на затворена седница на Влада за случајот „Онишченко“, почната е процедура за избор на нов шеф на АНБ

Скопје, 21 ноември 2022 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски изјави дека очекува најверојатно утре на в...

Пренџов: Димовски во петок ќе реферира за улогата на АНБ при доделување македонско државјанство на Онишченко

Пренџов: Димовски во петок ќе реферира за улогата на АНБ при доделување македонско државјанство на Онишченко

Скопје, 15 ноември 2022 (МИА) – Претседателот на собраниската Комисија за надзор над работата на Агенци...

Воислав Димовски не доби поддршка за уставен судија од Комисијата за прашања на изборите и именувањата

Воислав Димовски не доби поддршка за уставен судија од Комисијата за прашања на изборите и именувањата

Скопје, 9 септември 2022 (МИА) - Комисија за прашања на изборите и именувањата попладнево не го утврди предлогот...

Димовски до Мицкоски: Ова не е начин да покажеш дека си поразличен политичар

Димовски до Мицкоски: Ова не е начин да покажеш дека си поразличен политичар

Скопје, 3 јуни 2022 (МИА) - Претседателот на Сојузот на синдикати на Македонија Дарко Димовски попладне...

Изјава на претседателот на ССМ Дарко Димовски по средбата во Владата (во живо)

Изјава на претседателот на ССМ Дарко Димовски по средбата во Владата (во живо)

Скопје, 2 јуни 2022 (МИА) - Изјава на претседателот на ССМ Дарко Димовски по средбата во Владата за исп...

ССМ на средба во Владата за линеарно зголемување на платите во јавниот сектор

ССМ на средба во Владата за линеарно зголемување на платите во јавниот сектор

Скопје, 21 април 2022 (МИА) - Претставници на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) попладнево има...

Прес-конференција на ССМ (во живо)

Прес-конференција на ССМ (во живо)

Скопје, 5 април 2022 (МИА) - Прес-конференција на претседателот на ССМ Дарко Димовски за следните чекор...

Image

Остани поврзан