• вторник, 18 јуни 2024
Сикорски го повика рускиот амбасадор: Ќе бараме објаснување како руските ракети упаѓаат во нашиот воздушен простор

Сикорски го повика рускиот амбасадор: Ќе бараме објаснување како руските ракети упаѓаат во нашиот воздушен простор

Варшава, 25 март 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Полска, Радослав Сикорски денеска и...

По 17 години на функцијата рускиот амбасадор во ЕУ, Владимир Чижов, си заминува од Брисел

По 17 години на функцијата рускиот амбасадор во ЕУ, Владимир Чижов, си заминува од Брисел

Брисел, 6 септември 2022 (МИА) - Рускиот амбасадор во Европската Унија, Владимир Чижов го напушта Брисе...

Вучиќ со рускиот амбасадор, Украина со честитка до Србија за годишнина од дипломатските односи

Вучиќ со рускиот амбасадор, Украина со честитка до Србија за годишнина од дипломатските односи

Белград, 17 април 2022 (МИА) - Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денеска разговараше...

Османи повика на прекин на воените активности во Украина, засега не планира средба со рускиот амбасадор во земјава

Османи повика на прекин на воените активности во Украина, засега не планира средба со рускиот амбасадор во земјава

Скопје, 25 февруари 2022 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска информира дека им...

Претседателот на Уставниот суд Мурати се сретна со рускиот амбасадор Баздникин

Претседателот на Уставниот суд Мурати се сретна со рускиот амбасадор Баздникин

Скопје, 22 јануари 2021 (МИА) - Претседателот на Уставниот суд Сали Мурати денеска оствари работна сред...

Image

Остани поврзан