• среда, 17 јули 2024
Обичаи и верувања

Обичаи и верувања

23 јануари 2021 (МИА) Верувања и суеверија За јудите, самовилите и виулиците У нас...

Од верските календари

Од верските календари

23 јануари 2021 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијан...

Претежно облачно, попладне со врнежи од дожд

Претежно облачно, попладне со врнежи од дожд

Скопје, 23 јануари 2021 (МИА) – Времето во земјава ќе биде претежно о...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 23 јануари 2021 (МИА) - Денеска сабота, 23 јануари 2021 година, 23-иот ден во годината. До крај...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

23 јануари 2021  Скопје - Изјава на претседателот на Асоцијацијата на спортски обложу...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

23 Јануари 2021 Москва – Протести на повик од притворениот руски опозициски лидер Але...

Моди: Индија се потпира на своите резерви вакцини

Моди: Индија се потпира на своите резерви вакцини

Њу Делхи, 22 јануари 2021 (МИА) – Индискиот премиер Нарендра Моди денеска из...

Милевски: Инсистираме да се отворат листите, во Советите ќе ставиме квалитетни луѓе

Милевски: Инсистираме да се отворат листите, во Советите ќе ставиме квалитетни луѓе

Скопје, 22 јануари 2021 (МИА) - Како Министерство ние строго инсистираме да се отворат листите. Не само...

Историска одлука, Ферари донесе прва жена возач во својата академија

Историска одлука, Ферари донесе прва жена возач во својата академија

Рим, 22 јануари 2021 (МИА) –  Формула 1 тимот на Ферари соопшти денеска дека ја ангажирал 16-годишната...

Иванка Трамп и Џаред Кушнер го напуштија Вашингтон и рентаат скап апартман во Мајами

Иванка Трамп и Џаред Кушнер го напуштија Вашингтон и рентаат скап апартман во Мајами

Вашингтон, 22 јануари 2021 (МИА) - Иванка Трамп, ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, и н...

Бил Гејтс се вакцинираше против коронавирусот

Бил Гејтс се вакцинираше против коронавирусот

Вашингтон, 22 јануари 2021 (МИА) - Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, ја прими првата доза од вакцината против к...

Заев: Фокусот е на Акцискиот план со Бугарија

Заев: Фокусот е на Акцискиот план со Бугарија

Скопје, 22 јануари 2021 (МИА) – Владата има единствен став за дијалогот со Бугарија и дефинитивно ние в...

Бразилско засилување во нападот на Шкендија

Бразилско засилување во нападот на Шкендија

Тетово, 22 јануари 2021 (МИА) – Бразилскиот напаѓач Игор Вандерсон да Силва е нов член на есенскиот шам...

Николоски: За четири дена остваривме три средби со европски премиери и две со министри за надворешни работи

Николоски: За четири дена остваривме три средби со европски премиери и две со министри за надворешни работи

Скопје, 22 јануари 2021 Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување...

СЗО следната недела ќе разгледува одобрување на две кинески вакцини

СЗО следната недела ќе разгледува одобрување на две кинески вакцини

Женева, 22 јануари 2021 (МИА) – Светската здравствена организација следната недела ќе почне да ја разгл...

Image

Остани поврзан