• вторник, 16 јули 2024
На денешен ден

На денешен ден

7 септември 2022 (МИА)   1533.- Родена е англиската кралица Елизабета Прва, ќерка на кралот Хенри Осми и неговата...

Од верските календари

Од верските календари

7 септември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулија...

Сончево со слаб до умерен ветер од променлив правец

Сончево со слаб до умерен ветер од променлив правец

Скопје, 7 септември 2022 (МИА) - Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ве...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 7 септември 2022 (МИА) - Денеска е среда, 7 септември 2022 година, 245-иот ден во годината. До крајот на годинат...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

7 септември 2022  Скопје - Претседателката на Република Словачка, Зузана Чапутова ќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

7 септември 2022 Белград - Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во посета на Срби...

Санчез: Европа мора да се подготви за најлошото сценарио

Санчез: Европа мора да се подготви за најлошото сценарио

Мадрид, 6 септември 2022 (МИА) - Европа мора да се подготви за најлошото сценарио - целосен прекин на и...

Форт Ворт домаќин на годинешното ВТА-финале

Форт Ворт домаќин на годинешното ВТА-финале

Њујорк, 6 септември 2022 (МИА) – Женската тениска асоцијација (ВТА) соопшти денеска дека американскиот...

САД утре ќе тестираат интерконтинентална балистичка ракета

САД утре ќе тестираат интерконтинентална балистичка ракета

Вашингтон, 6 септември 2022 (МИА) - САД денеска соопштија дека утре ќе тестираат интерконтинентална бал...

САД: Исклучувањето на „Северен тек“ не е поврзано со западните санкции

САД: Исклучувањето на „Северен тек“ не е поврзано со западните санкции

Вашингтон, 6 септември 2022 година (МИА) - Русија „избра да го затвори“ гасоводот „Северен тек“ што ја...

Тимот 3D Factory од земјава меѓу победниците на третиот онлајн натпревар во Западен Балкан за најдобри дигитални решенија, Балкатон 3.0

Тимот 3D Factory од земјава меѓу победниците на третиот онлајн натпревар во Западен Балкан за најдобри дигитални решенија, Балкатон 3.0

Приштина, 7 септември 2022 (МИА) - Регионалниот совет за соработка ги претстави победниците на третиот...

Бајден и честиташе на Трас, порачувајќи дека се радува на продлабочување на односите со Велика Британија

Бајден и честиташе на Трас, порачувајќи дека се радува на продлабочување на односите со Велика Британија

Вашингтон, 6 септември 2022 (МИА) -  Американскиот претседател Џо Бајден и честиташе на Лиз Трас за пре...

Официјално стартува Европската новинска редакција, МИА дел од 16 новински агенции кои точно и професионално ќе известуваат за европски прашања

Официјално стартува Европската новинска редакција, МИА дел од 16 новински агенции кои точно и професионално ќе известуваат за европски прашања

Брисел, 6 септември 2022 (МИА) - Високо професионални новинарски стандарди, навремени и точни информаци...

Кеирош нов селектор на Иран

Кеирош нов селектор на Иран

Техеран, 6 септември 2022 (МИА) – Португалскиот фудбалски стратег Карлос Кеирош (69) минатиот викенд пр...

Колона: Заемна помош меѓу Грција и Франција во случај на вооружен напад

Колона: Заемна помош меѓу Грција и Франција во случај на вооружен напад

Атина, 6 септември 2022 (МИА) - Франција беше и ќе биде на страната на Грција и Кипар кога има закани и...

Image

Остани поврзан