• четврток, 20 јуни 2024

Блаже неактивен

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Приватните превозници ќе протестираат пред ЈСП

Приватните превозници ќе протестираат пред ЈСП

Скопје, 30 јануари 2023 (МИА) – Дел од приватните превозници од девет часот денеска ќе протестираат пред...

Девојка пријавила скопски таксист за недолично однесување

Девојка пријавила скопски таксист за недолично однесување

Скопје, 28 јануари 2023 (МИА) – Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за не...

АД ЕСМ произведе 19.180 мегават часови електрична енергија

АД ЕСМ произведе 19.180 мегават часови електрична енергија

Скопје, 28 јануари 2023 (МИА) – Произведени се 19.180 мегават часови електрична енергија во текот на вчер...

„Жени во Собрание“ денеска во Театар Комедија

„Жени во Собрание“ денеска во Театар Комедија

Скопје, 27 јануари 2023 (МИА) – Со обновена креативна енергија на ансамблот и со подобрени услови за рабо...

Изложба по повод Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаустот

Изложба по повод Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаустот

Скопје, 27 јануари 2023 (МИА) – По повод Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаустот – 27 јануари, денес...

Свечена академија по повод Денот на Свети Сава

Свечена академија по повод Денот на Свети Сава

Скопје, 27 јануари 2023 (МИА) – Со централна манифестација, свечена Светосавска академија, вечерва во Мак...

Во Собранието продолжува 100. седница

Во Собранието продолжува 100. седница

Скопје, 25 јануари 2023 (МИА) – Во Собранието денеска продолжува 100. седница, на која прва точка за расп...

Стевановиќ за МИА: Заштитата од „кракен“ е иста како и за претходните соеви на Ковид-19

Стевановиќ за МИА: Заштитата од „кракен“ е иста како и за претходните соеви на Ковид-19

Скопје, 24 јануари 2023 (МИА) – Заштитата од новиот сој на Ковид-19, „кракен“, е ид...

Азербејџан ги одложи преговорите со Ерменија, не сака Франција да учествува во нив

Азербејџан ги одложи преговорите со Ерменија, не сака Франција да учествува во нив

Баку, 25 ноември 2022 (МИА) - Претседателот на Азербејџан, Илхам Алиев денеска изјави дека неговата земја не сака...

МААЕ подготвена да ги посети украинските нуклеарки по руските напади

МААЕ подготвена да ги посети украинските нуклеарки по руските напади

Виена, 25 ноември 2022 (МИА) - Украинските нуклеарни централи треба да бидат прегледани од меѓународните набљудув...

Швајцарија се соочува со недостиг на лекови

Швајцарија се соочува со недостиг на лекови

Берн, 25 ноември 2022 (МИА) - Швајцарија се соочува со недостиг на некои лекови поради тешкотиите во синџирите на...

Вархеји верува дека годинава и БиХ ќе добие кандидатски статус за членство во ЕУ

Вархеји верува дека годинава и БиХ ќе добие кандидатски статус за членство во ЕУ

Барселона, 24 ноември 2022 (МИА) - Еврокомесарот за проширување на Европската Унија, Оливер Вархеји денеска потвр...

Image