• среда, 04 октомври 2023
На денешен ден

На денешен ден

26 ноември 2022 (МИА) 1504.- Умрела шпанската крали...

Од верските календари

Од верските календари

26 ноември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијан...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 26 ноември 2022 (МИА) – Денеска е сабота, 26 ноември 2022 година, 330-иот ден во годината. До к...

Англија и САД одиграа нерешено без голови на Светското првенство

Англија и САД одиграа нерешено без голови на Светското првенство

Ал Хор, 25 ноември 2022 (МИА) - Репрезентациите на Англија и САД одиграа нерешено во натпреварот од вто...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

26 ноември 2022 Штип – Премиерот Димитар Ковачевски во посета на компании во Шт...

Ковачевски: 2023 е година за економска пресвртница, на нова надеж

Ковачевски: 2023 е година за економска пресвртница, на нова надеж

Тетово, 25 ноември 2022 (МИА) - Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија (СДСМ) вечерва во Тетово ја пр...

Славески: Буџетот е гломазен и инфлациски, се зголемува дефицитот и јавниот долг

Славески: Буџетот е гломазен и инфлациски, се зголемува дефицитот и јавниот долг

25 ноември 2022 „Не би сакал да верувам дека власта свесно го прави тоа да ја подгрева инфлацијата, но...

Зеленски:Повеќе од 6 милиони домаќинства во Украина погодени од прекини на струја

Зеленски:Повеќе од 6 милиони домаќинства во Украина погодени од прекини на струја

Киев, 25 ноември 2022 (МИА) -  Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека над шест...

МЗ: Направена првата трансплантација на црн дроб од починат донор

МЗ: Направена првата трансплантација на црн дроб од починат донор

Скопје, 25 ноември 2022 (МИА) - На Клиниката за дигестивна хирургија, денеска беше направена првата тра...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

26 ноември 2022 Лондон- Штрајк на машиновозачите на 12 британски железнички компании....

Урсула фон дер Лајен му изрази на Румен Радев поддршка за пристапување на Бугарија во Шенген

Урсула фон дер Лајен му изрази на Румен Радев поддршка за пристапување на Бугарија во Шенген

Софија, 25 ноември 2022 (МИА) - Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, во телефо...

Штрајкуваат возачите на автобуси во Лондон

Штрајкуваат возачите на автобуси во Лондон

Лондон, 25 ноември 2022 (МИА) - Во Лондон, Велика Британија, почна штрајк на возачите на автобуси откак...

Пелистер со една добра четвртина до триумф над Осиек во АБА2

Пелистер со една добра четвртина до триумф над Осиек во АБА2

Сараево, 25 ноември 2022 (МИА) – Македонскиот прволигаш Пелистер го забележа третиот триумф сезонава во...

Бостон очекува Вилијамс да се врати до Божик

Бостон очекува Вилијамс да се врати до Божик

Бостон, 25 ноември 2022 (МИА) - Бостон селтикс очекува центарот Роберт Вилијамс да закрепне од операциј...

Костадиновска Стојчевска: Државата и народот се сакаат со дела, а не со сеење страв, ширење лаги, тензии, насилни протести и играње со чувствата

Костадиновска Стојчевска: Државата и народот се сакаат со дела, а не со сеење страв, ширење лаги, тензии, насилни протести и играње со чувствата

25 ноември 2022  СДСМ е со граѓаните. Ги слушаме и ги следиме нивните...

Image

Остани поврзан