• вторник, 16 јули 2024
„Европскиот фронт“ обвинува за обид преку ДИК да му бидат одземени еден до два пратенички мандати

„Европскиот фронт“ обвинува за обид преку ДИК да му бидат одземени еден до два пратенички мандати

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ денеска на прес-конференц...

Заменик министерот Реџепи на увид на реконструкција на улица „Браќа Миладиновци“ во Тетово

Заменик министерот Реџепи на увид на реконструкција на улица „Браќа Миладиновци“ во Тетово

Тетово, 18 декември 2023 (МИА) - Заменик-министерот за транспорт и врски Беким Реџепи, со пратеници...

Бектеши-Пајат: Силна поддршка од САД за енергетската транзиција на Северна Македонија

Бектеши-Пајат: Силна поддршка од САД за енергетската транзиција на Северна Македонија

Скопје, 14 јули 2023 (МИА) - Министерот за економија Крешник Бекте...

Реџепи и Малинов на средба за продлабочување на соработката на државните оператори за гас

Реџепи и Малинов на средба за продлабочување на соработката на државните оператори за гас

Скопје, 19 јануари 2022 (МИА) - Извршните директори на Национални енергетски ерсурси (НЕР) АД Скопје Ба...

Реџепи-Зејд: Апасиев се обидува да го камуфлира антиалбанизмот како анти-ДУИ

Реџепи-Зејд: Апасиев се обидува да го камуфлира антиалбанизмот како анти-ДУИ

Скопје, 9 ноември 2021 (МИА) - Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи-Зејд синоќа изјави дека доколк...

Реџепи издржа само една рунда

Реџепи издржа само една рунда

Токио, 25 јули 2021 (МИА) - Македонската џудистка Арбреша Реџепи издржа само една минута во своето деби...

Реџепи излезе од карантин, ќе го вее македонското знаме во Токио

Реџепи излезе од карантин, ќе го вее македонското знаме во Токио

Токио, 23 јули 2021 (МИА) – Македонската џудистката Арбреша Реџепи сепак ќе биде дел од церемонијата на...

Нуредини и Реџепи на увид на водоводна мрежа во Камењане

Нуредини и Реџепи на увид на водоводна мрежа во Камењане

Скопје, 25 јуни 2021 (МИА) - Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини и замен...

Image

Остани поврзан