• вторник, 25 јуни 2024
ЈП Комунална хигиена Скопје отстрани 80 кубни метри непрописно одложен отпад од паркингот на гробиштата „Бутел“

ЈП Комунална хигиена Скопје отстрани 80 кубни метри непрописно одложен отпад од паркингот на гробиштата „Бутел“

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Екипите на ЈП Комунална хигиена-Скопје денеска реализираа активности за...

Плаќање паркинг во општина Центар отсега и преку „Мтел“

Плаќање паркинг во општина Центар отсега и преку „Мтел“

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Услугите на Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ за брзо вр...

Почна изградбата на паркинг простор во дебарското село Горно Косоврасти

Почна изградбата на паркинг простор во дебарското село Горно Косоврасти

Дебар, 15 мај 2024 (МИА) - Дебарското село Горно Косоврасти, во кое живеат над илјада жители, ќе го...

Минатата недела санкционирани  230 непрописно паркирани возила во Центар

Минатата недела санкционирани 230 непрописно паркирани возила во Центар

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и локалната самоуправа, во соработка со...

Се уредуваат нови паркинг места во центарот на Штип

Се уредуваат нови паркинг места во центарот на Штип

Штип, 6 март 2024 (МИА) - Нови паркинг места се градат во централното градско подрачје. Градежната м...

Кисела Вода изгради нов паркинг и реконструираше сообраќајници во близина на ООУ „Кирил Пејчиновиќ”

Кисела Вода изгради нов паркинг и реконструираше сообраќајници во близина на ООУ „Кирил Пејчиновиќ”

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) - Општина Кисела Вода соопшти дека се завршени градежните активности...

Идејата за поскап паркинг за големите возила се шири и во Германија

Идејата за поскап паркинг за големите возила се шири и во Германија

Кобленц, 15 февруари 2024 (МИА) - По Париз, и во германскиот град Кобленц од март ќе важат нови цени...

Штипската населба Осми Ноември доби две локации за паркинг простор

Штипската населба Осми Ноември доби две локации за паркинг простор

Штип, 9 февруари 2024 (МИА) - Во штипската населба Осми Ноември две локации се уредени и пренаменети...

Крива Паланка ќе добие две монтажни катни гаражи за решавање на проблемот со недостиг од паркинг места 

Крива Паланка ќе добие две монтажни катни гаражи за решавање на проблемот со недостиг од паркинг места 

Крива Паланка, 6 февруари 2024 (МИА) - Со реализација на проектот за пр...

Парижаните гласаа за тројно поголеми трошоци за паркирање спортски теренци

Парижаните гласаа за тројно поголеми трошоци за паркирање спортски теренци

Париз, 5 февруари 2024 (МИА) - Граѓаните на Париз гласаа за тројно зголемување на трошоците за парки...

Резидентен паркинг до 40 возила добиваат станарите близу автобуската КИМ во Центар

Резидентен паркинг до 40 возила добиваат станарите близу автобуската КИМ во Центар

Скопје, 30 јануари 2024 (МИА) - Граѓаните кои живеат во Буњаковец близу автобуската постојка КИМ доб...

Штипската населба Автокоманда добива нов уреден паркинг простор

Штипската населба Автокоманда добива нов уреден паркинг простор

Штип, 27 јануари 2024 (МИА) - Триесетина паркинг места ќе добие штипската населба Автокоманда откако...

Битолски паркинзи обезбедија хуманитарни паркинг места во градот

Битолски паркинзи обезбедија хуманитарни паркинг места во градот

Битола, 3 јануари 2024 (МИА) -  Локалното јавно претпријатие „Паркинзи“ обезбеди паркинг места...

На 1 и 8 јануари бесплатно паркирање во Скопје во зоните А, Б, Ц и Д

На 1 и 8 јануари бесплатно паркирање во Скопје во зоните А, Б, Ц и Д

Скопје, 1 јануари 2024 (МИА) - На 1 и 8 јануари, односно Нова година и...

За новогодишните и божиќните празници бесплатен паркинг во Центар

За новогодишните и божиќните празници бесплатен паркинг во Центар

Скопје, 31 декември 2023 (МИА) - За време на новогодишните и божиќните...

Image

Остани поврзан