• среда, 17 јули 2024
Прво лансирање во вселената на европската ракета Ариане 6

Прво лансирање во вселената на европската ракета Ариане 6

Куру, 9 јули 2024 (МИА) - Новата заедничка европска ракета за лансирање Ариане 6 треба да полета во...

Северна Кореја лансира „неидентификувана балистичка ракета“

Северна Кореја лансира „неидентификувана балистичка ракета“

Сеул, 17 мај 2024 (МИА) – Северна Кореја истрела најмалку една „неидентификувана балистичка ракета“,...

Кина лансира сонда која ќе собира примероци од темната страна на Месечината

Кина лансира сонда која ќе собира примероци од темната страна на Месечината

Пекинг, 3 мај 2024 (МИА) - Кина денеска ќе ја лансира лунарната сонда Чанге-6, соопшти кинеската Нац...

Русија на 11 април ќе изврши ново пробно лансирање на тешката ракета-носач „Ангара-А5“

Русија на 11 април ќе изврши ново пробно лансирање на тешката ракета-носач „Ангара-А5“

Москва, 10 април 2024 (МИА) - Уште еден обид за пробно лансирање на тешката ракета-носач „Ангара-А5“...

Ким Џонг-ун нагледуваше лансирање крстосувачка ракета од подморница

Ким Џонг-ун нагледуваше лансирање крстосувачка ракета од подморница

Пјонгјанг, 29 јануари 2024 (МИА) - Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го надгледуваше тестирањето н...

Ракетата „Фалкон хеви“ речиси подготвена за лансирање

Ракетата „Фалкон хеви“ речиси подготвена за лансирање

Мајами,

Кина успешно лансираше нов сателит во вселената

Кина успешно лансираше нов сателит во вселената

Ксичанг, 23 август 2022 (МИА) - Кина денеска успешно лансираше нов сателит во вселената од Центарот за...

Јужна Кореја лансираше нови ракети

Јужна Кореја лансираше нови ракети

Сеул, 23 февруари 2022 (МИА) - Јужнокорејската армија денеска изврши успешно тестирање на ракетите земј...

Северна Кореја лансираше неидентификувани проектили

Северна Кореја лансираше неидентификувани проектили

Пјонгјанг, 28 септември 2021 (МИА) - Северна Кореја утрово лансира неидентификувани проектили кон отвор...

Кина успешно лансира најнова ракета-носач

Кина успешно лансира најнова ракета-носач

Пекинг, 5 мај 2020 (МИА) - Кина денеска првпат успешно ја лансираше својата најнова ракета-носач „Долг...

Северна Кореја истрела проектили во Источно Море

Северна Кореја истрела проектили во Источно Море

Сеул, 29 март 2020 (МИА) – Северна Кореја истрела неидентификувани проектили во Источно Море, соопшти Г...

Image

Остани поврзан