• сабота, 22 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

18 мај 2024  Скопје

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

18 мај 2024  Нуса Дуа (Индонезија) - Светски форум за водите. ...

Избрана новата Влада на Хрватска

Избрана новата Влада на Хрватска

Загребм 17 мај 2024 (МИА) - По десетчасовна дискусија, хрватскиот Сабор ја изгласа третата влада на...

Села:  Треба да се почитува волјата на народот и за Влада да преговараат мандатар со победник 

Села:  Треба да се почитува волјата на народот и за Влада да преговараат мандатар со победник 

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) –  Лидерот на Алијансата за Албанците Зи...

Пиоли: Клубот мора да направи чекор напред за да ја освои ЛШ

Пиоли: Клубот мора да направи чекор напред за да ја освои ЛШ

Милано, 17 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, инсистираше на тоа дека не размислува...

Тројца странски туристи и еден Авганистанец убиени од вооружени лица во Авганистан

Тројца странски туристи и еден Авганистанец убиени од вооружени лица во Авганистан

Кабул, 17 мај 2024 (МИА) - Тројца странски туристи и еден Авганистан се убиени денеска од вооружени...

Кол Палмер најдобар млад играч во Премиер лигата

Кол Палмер најдобар млад играч во Премиер лигата

Лондон, 17 мај 2024 (МИА) - Кол Палмер ја доби наградата за најдобар млад играч во Премиер лигата.

Во Санкт Петербург седум повредени при експлозија на муниција од Втората светска војна

Во Санкт Петербург седум повредени при експлозија на муниција од Втората светска војна

Санкт Петербург, 17 мај 2024 (МИА) - Седум војници се повредени денеска во експлозија на муниција од...

Алкалоид го совлада Вардар и се пласираше во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Алкалоид го совлада Вардар и се пласираше во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Ракометарите на Алкалоид се пласираа во финалето на Купот на Македонија,...

Дачиќ: Човечки фактор е причина за сударот на возовите, најважно е дека нема загинати

Дачиќ: Човечки фактор е причина за сударот на возовите, најважно е дека нема загинати

Белград, 17 мај 2024 (МИА) - Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ вечерва изјави дека п...

Здружението на судии изразува загриженост за изјавите на поединци со кои директно или индиректно се врши притисок врз судиите

Здружението на судии изразува загриженост за изјавите на поединци со кои директно или индиректно се врши притисок врз судиите

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Здружението на судии во врска со денешната реакција на Управниот суд на...

Ердоган: Црноморската иницијатива за жито спречи глад во Африка

Ердоган: Црноморската иницијатива за жито спречи глад во Африка

Анкара, 17 мај 2024 (МИА) - Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека без спроведу...

Во Шведска зголемена безбедноста на израелските претставништва

Во Шведска зголемена безбедноста на израелските претставништва

Стокхолм, 17 мај 2024 (МИА) - Шведската полиција денеска соопшти дека ја зголемила безбедноста околу...

Нетанјаху: Ќе ги донесеме сите заложници дома, живи или мртви

Нетанјаху: Ќе ги донесеме сите заложници дома, живи или мртви

Тел Авив, 17 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека е „посветен...

Девет повредени при судар на патнички и товарен воз во тунелот Вуков споменик-Панчевачки мост во Белград

Девет повредени при судар на патнички и товарен воз во тунелот Вуков споменик-Панчевачки мост во Белград

Белград, 17 мај 2024 (МИА) - Девет лица се повредени при судар на патнички и товарен воз во тунелот...

Image

Остани поврзан