• недела, 09 јуни 2024

Тројца странски туристи и еден Авганистанец убиени од вооружени лица во Авганистан

Тројца странски туристи и еден Авганистанец убиени од вооружени лица во Авганистан

Кабул, 17 мај 2024 (МИА) - Тројца странски туристи и еден Авганистан се убиени денеска од вооружени лица во централен Авганистан, а четворица странски државјани и тројца Авганистанци се ранети, соопшти талибанското Министерство за внатрешни работи.

Портпаролот на полицијата изјави дека четири лица се уапсени.

Светските агенции наведуваат дека не е позната националноста на туристите, ниту кој го извршил нападот. рп/

Фото: ЕПА

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан