• сабота, 15 јуни 2024
Двојно убиство во Кратово, 36-годишна жена со нож ги усмртила сопругот и свекорот

Двојно убиство во Кратово, 36-годишна жена со нож ги усмртила сопругот и свекорот

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Триесет и шесгодишна жена од Кратово синоќа ги убила сопругот и свекоро...

Осомничениот за убиството на Данка Илиќ во обвинителството негираше вина

Осомничениот за убиството на Данка Илиќ во обвинителството негираше вина

Заечар, 4 јуни 2024 (МИА) - Во Вишото јавно обвинителство во Заечар, Срѓан Ј., осомничен за убиствот...

ОЈО: Извршен увид на местото на убиството во Боговиње

ОЈО: Извршен увид на местото на убиството во Боговиње

Скопје, 2 јуни 2024 (МИА) - Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово изврши у...

Убиство во тетовско Боговиње

Убиство во тетовско Боговиње

Тетово, 2 јуни 2024 (МИА) - Маж на 47 години е убиен во тетовско Боговиње, а според првична информац...

Во Белград ќе продолжи судењето за масовно убиство во Дубона и Мало Орашје

Во Белград ќе продолжи судењето за масовно убиство во Дубона и Мало Орашје

Белград, 23 мај 2024 (МИА) - Во Вишиот суд во Смедерево денеска поради инцидент беше прекинато рочиш...

Расчистено двојното убиство во Стајковци, поднесена кривична пријава 

Расчистено двојното убиство во Стајковци, поднесена кривична пријава 

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - СВР Скопје поднесе кривична пријава против...

Тројца странски туристи и еден Авганистанец убиени од вооружени лица во Авганистан

Тројца странски туристи и еден Авганистанец убиени од вооружени лица во Авганистан

Кабул, 17 мај 2024 (МИА) - Тројца странски туристи и еден Авганистан се убиени денеска од вооружени...

Белгискиот премиер Александер Де Кро тужи радиски новинар за повик за негово убиство

Белгискиот премиер Александер Де Кро тужи радиски новинар за повик за негово убиство

Брисел, 16 мај 2024 (МИА) - Белгискиот премиер Александер Де Кро поднел тужба против радиски новинар...

Тече истрагата за убиството на Вања и Панче, првосомничениот Палевски во притвор

Тече истрагата за убиството на Вања и Панче, првосомничениот Палевски во притвор

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) – Љупчо Палевски – Палчо, првосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и...

Екстрадиран Љупчо Палевски Палчо, пренесен во Истражниот затвор во Шутка

Екстрадиран Љупчо Палевски Палчо, пренесен во Истражниот затвор во Шутка

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - По повеќе од пет месеци поминати во екстрад...

Потрага по избеган затвореник во Нормандија откако двајца затворски службеници беа убиени во заседа

Потрага по избеган затвореник во Нормандија откако двајца затворски службеници беа убиени во заседа

Париз, 15 мај 2024 (МИА) - Стотици полицајци денеска во Нормандија се во потрага по затвореник кој п...

ЈОРСМ: Извршен увид и обезбедени траги за вештачење од местото на убиството во Стајковци

ЈОРСМ: Извршен увид и обезбедени траги за вештачење од местото на убиството во Стајковци

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Од местото на двојното убиство во скопско С...

Откриен идентитетот на избеганиот затвореник во Франција, „Мува“ побегнал по убиството на двајца затворски чувари

Откриен идентитетот на избеганиот затвореник во Франција, „Мува“ побегнал по убиството на двајца затворски чувари

Париз, 14 мај 2024 (МИА) - Во Франција се убиени двајца затворски чувари, а тројца се повредени ...

Кремљ одби да го коментира украинското тврдење за планиран заговор за убиство на Зеленски

Кремљ одби да го коментира украинското тврдење за планиран заговор за убиство на Зеленски

Москва, 8 мај 2024 (МИА) - Кремљ не ги коментираше украинските тврдења за приведени руски агенти во...

Волстрит џурнал: Според американските разузнавачи, Путин директно не стои зад убиството на Навални

Волстрит џурнал: Според американските разузнавачи, Путин директно не стои зад убиството на Навални

Вашингтон, 27 април 2024 (МИА) - Разузнавачките агенции во САД утврдиле дека рускиот претседател Вла...

Image

Остани поврзан