• среда, 29 мај 2024
АСОМ:  Нејасна е упорноста со која се турка носењето на Законот за игрите на среќа и покрај претседателското и европско „Не“

АСОМ: Нејасна е упорноста со која се турка носењето на Законот за игрите на среќа и покрај претседателското и европско „Не“

28 февруари 2024 Пратениците денес...

Собранието в среда ќе гласа за член на ДИК и за Законот за игрите на среќа и за забавните игри, трето читање

Собранието в среда ќе гласа за член на ДИК и за Законот за игрите на среќа и за забавните игри, трето читање

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) - Собранието в среда во рамки на 145. седница се очекува да избере но...

Собранието ги донесе измените на Законот за игрите на среќа и за забавните игри

Собранието ги донесе измените на Законот за игрите на среќа и за забавните игри

Скопје, 7 февруари 2024 (МИА) - Собранието денеска во рамки на 140. седница ги донесе измените и доп...

АСОМ и АПИС го изразија својот револт пред законодавниот дом од носењето на Законот за игрите на среќа

АСОМ и АПИС го изразија својот револт пред законодавниот дом од носењето на Законот за игрите на среќа

Скопје, 7 февруари 2024 (МИА) – Членови на Асоцијацијата на спортски об...

Панел за предлог измените на Законот за игри на среќа: Предлогот на Владата не ги заштитува граѓаните но може да се смета како прв чекор кон тоа

Панел за предлог измените на Законот за игри на среќа: Предлогот на Владата не ги заштитува граѓаните но може да се смета како прв чекор кон тоа

Скопје, 15 јануари 2024 (МИА) - Институтот за демократија и економска анализа (ИДЕА) денеска одржа п...

Презентација на истражување за индустријата на игри на среќа и дебата за законските измени

Презентација на истражување за индустријата на игри на среќа и дебата за законските измени

Скопје, 15 јануари 2024 (МИА) - Институтот за демократија и економска анализа (ИДЕА) денеска ќе одрж...

Стојаноски: Ја повикуваме меѓународната заедница да ги види злоупотребите на Комисијата за европски прашања

Стојаноски: Ја повикуваме меѓународната заедница да ги види злоупотребите на Комисијата за европски прашања

Скопје, 11 јануари 2024 (МИА) - Бојан Стојаноски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ упати повик до претставници...

АСОМ и АПИС најавуваат серија протести против измените на Законот за игри на среќа и забавни игри

АСОМ и АПИС најавуваат серија протести против измените на Законот за игри на среќа и забавни игри

Скопје, 10 јануари 2024 (МИА) - Членови на Асоцијацијата на спортски об...

Стојановски: ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесе десет амандмани и се против законот за игри на среќа со европско знаменце

Стојановски: ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесе десет амандмани и се против законот за игри на среќа со европско знаменце

Скопје, 10 јануари 2023 Сакаме да изразиме една огромна загриженост што првата седница во 20...

Отворено писмо на Здружението на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“ до пратениците на владејачкото мнозинство

Отворено писмо на Здружението на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“ до пратениците на владејачкото мнозинство

28 декември 2023  Вчера, најмалку 10 илјади вработени во с...

Костадиновска-Стојчевска: Со законските измени, пари од игрите на среќа ќе се наменат за стручен кадар во културата

Костадиновска-Стојчевска: Со законските измени, пари од игрите на среќа ќе се наменат за стручен кадар во културата

Скопје, 27 ноември 2023 (МИА) – Законот за употребата на македонски јазик и измените на Законот за и...

Пратениците ја завршија расправата за Законот за игри на среќа

Пратениците ја завршија расправата за Законот за игри на среќа

Скопје, 27 ноември 2023 (МИА) - Собранието денеска одржа продолженија на 14. пленарни седници, а пос...

За осум месеци Грците потрошиле 22,7 милијарди евра на игри на среќа

За осум месеци Грците потрошиле 22,7 милијарди евра на игри на среќа

Атина, 23 октомври 2023 (МИА) – На игри на среќа, односно казина, онлајн казина, лотарии и слично, в...

Отворено писмо на здружението „Сакам да работам“ по повод продолжувањето на процедурата на измените на Законот за игри на среќа

Отворено писмо на здружението „Сакам да работам“ по повод продолжувањето на процедурата на измените на Законот за игри на среќа

Скопје, 16 октомври 2023 (МИА) - Здружението на вработени во секторот игри на среќа „Сакам да работа...

АСОМ/АПИС бараат повлекување на Законот за игри на среќа и формирање на работна група во која ќе бидат вклучени

АСОМ/АПИС бараат повлекување на Законот за игри на среќа и формирање на работна група во која ќе бидат вклучени

Скопје, 9 октомври 2023 (МИА) - Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) и...

Image

Остани поврзан