• среда, 24 јули 2024
Конференциска лига: Тиквеш победи со чудесен пресврт на европското деби

Конференциска лига: Тиквеш победи со чудесен пресврт на европското деби

  Скопје, 11 јули 2024 (МИА) – Освојувачот на македонскиот фудбалски Куп, Тиквеш со поб...

Шест спринт трки во новата сезона во Формула 1

Шест спринт трки во новата сезона во Формула 1

Лондон, 11 јули 2024 (МИА) – Шест спринт трки ќе се организираат следната сезона во шампионатот...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

12 јули 2024 Виена - Вонреден состанок на Советот на гувернери на Меѓународ...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 12 јули 2024  Скопје – Одбележ...

Си-Ен-Ен: Америка и Германија спречија обид за атентат врз директорот на компанијата „Рајнметал“

Си-Ен-Ен: Америка и Германија спречија обид за атентат врз директорот на компанијата „Рајнметал“

Вашингтон, 11 јули 2024 (МИА) - Американските разузнавачки служби спречија обид за атентат врз Армин...

Ван Нистелрој се врати во Јунјатед како помошник на Тен Хаг

Ван Нистелрој се врати во Јунјатед како помошник на Тен Хаг

Манчестер, 11 јули 2024 (МИА) – Еден од најдобрите стрелци во историјата на Манчестер Јунајтед,...

Села: Уставни измени се единствено решение за европска иднина на земјава

Села: Уставни измени се единствено решение за европска иднина на земјава

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Како причина зошто се приклучил кон коалицијата Европски фронт Зијадин...

Голем пожар на планината Огражден, наближува кон границата со Бугарија

Голем пожар на планината Огражден, наближува кон границата со Бугарија

Струмица, 11 јули 2024 (МИА) - Пожарот кој избувнал вчера на планината Огражденнад селото Бадиле...

Љутков: Повеќе ја слушам фелата, а помалку политиката

Љутков: Повеќе ја слушам фелата, а помалку политиката

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Многу сум претпазлив во се што ќе правам, изјави министерот за кул...

Зеленски: Многу сме блиску до постигнување на целта да станеме членка на НАТО

Зеленски: Многу сме блиску до постигнување на целта да станеме членка на НАТО

Вашингтон, 11 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, изјави денеска дека Ук...

Бајден најави нов пакет американска помош за Украина од 225 милиони долари

Бајден најави нов пакет американска помош за Украина од 225 милиони долари

Вашингтон, 11 јули 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска за време на средбата...

Столтенберг на прес-конференција со Зеленски: Иднината на Украина е во НАТО

Столтенберг на прес-конференција со Зеленски: Иднината на Украина е во НАТО

Вашингтон, 11 јули 2024 (МИА) - Иднината на Украина е во НАТО, изјави генералниот секретар на Алијан...

Собранието усвои десет предлог-закони со кои се доуредуваат надлежностите на Министерството за енергетика

Собранието усвои десет предлог-закони со кои се доуредуваат надлежностите на Министерството за енергетика

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Побрза, порационална и пооптимизирана работа на новото Министерство за...

Комеморативен „Марш за Сребреница“ во организација на Бошњачкиот национален совет

Комеморативен „Марш за Сребреница“ во организација на Бошњачкиот национален совет

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) – Во знак на почит и сеќавање на жртвите од геноцидот во Сребреница, попл...

Ацевски: И по 28 години немаме железничка пруга, а прашање е и колку изгубивме за 10 години додека се гради автопатот Кичево - Охрид

Ацевски: И по 28 години немаме железничка пруга, а прашање е и колку изгубивме за 10 години додека се гради автопатот Кичево - Охрид

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - И по 28 години земјава нема железничка пруга, а прашање е и колку додад...

Image

Остани поврзан