• среда, 17 јули 2024
Во Желино почна да функционира дисперзираната единица на тетовската пожарна

Во Желино почна да функционира дисперзираната единица на тетовската пожарна

Тетово, 7 јуни 2024 (МИА) - Територијалната противпожарна единица (ТППЕ) Тетово од денеска во Желино...

Управниот суд ја одби како неоснована тужбата на Европскиот фронт за решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Управниот суд ја одби како неоснована тужбата на Европскиот фронт за решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Управниот суд на синоќа одржана јавна распр...

Башким Хасани од Коалиција „Вреди“: Со гласањето во Ларце го добивме 14-тиот пратеник

Башким Хасани од Коалиција „Вреди“: Со гласањето во Ларце го добивме 14-тиот пратеник

Тетово, 22 мај 2024 (МИА) - Коалицијата „Вреди“ по денешното прегласување во изборното место 2101 во...

Во Ларце, Општина Желино до 11 часот гласале 20,64 отсто од граѓаните

Во Ларце, Општина Желино до 11 часот гласале 20,64 отсто од граѓаните

Тетово, 22 мај 2024 (МИА) - Во единственото избирачко место во рамки на ИЕ6 каде денеска се прегласу...

Пендаровски од Тетово: Нашите концепти не се разликуваат во нијанси, нашите концепти се драстично различни

Пендаровски од Тетово: Нашите концепти не се разликуваат во нијанси, нашите концепти се драстично различни

Тетово, 29 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател Стево Пендаровс...

Касами од Желино: После 8 мај сите жители ќе бидат подеднакво третирани од централната власт

Касами од Желино: После 8 мај сите жители ќе бидат подеднакво третирани од централната власт

Тетово, 28 април 2024 (МИА) – Носителот на листата на коалицијата „Вреди“ во Шестата изборна единица...

Ковачевски: Само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во нашето општество

Ковачевски: Само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во нашето општество

Скопје, 20 април 2024 Само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во нашето општество....

ДИЖС со решение да се отстранат изгорените отпадни гуми кај Желино

ДИЖС со решение да се отстранат изгорените отпадни гуми кај Желино

Тетово, 24 февруари 2024 (МИА) - На местото каде гореа отпадни гуми во близина на тетовско Желино, Д...

Ковачевски: Плус 3000 денари месечно во џебот на секој млад човек со мерката на СДСМ за младински додаток

Ковачевски: Плус 3000 денари месечно во џебот на секој млад човек со мерката на СДСМ за младински додаток

Тетово, 23 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски и дополнителната заменик м...

Изјава на Ковачевски по посетата на компанијата Киел Македонија во Желино

Изјава на Ковачевски по посетата на компанијата Киел Македонија во Желино

Тетово, 23 февруари 2024 (МИА) - Изјава на Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски кој ја посети ко...

Пожарникарите гасат запалени гуми во тетовско Желино

Пожарникарите гасат запалени гуми во тетовско Желино

Тетово, 21 февруари 2024 (МИА) - Голем пожар избувна на патот од Желино кон Сиричино во кој горат ав...

Од денеска посебен сообраќаен режим кај наплатната станица Желино

Од денеска посебен сообраќаен режим кај наплатната станица Желино

Скопје, 23 октомври 2023 (МИА) -  Од денеска сообраќајот кај напла...

Вклучени и кучиња трагачи во потрагата по возачот и евентуалните сопатници од „голфот“ што падна Вардар кај Желино

Вклучени и кучиња трагачи во потрагата по возачот и евентуалните сопатници од „голфот“ што падна Вардар кај Желино

Тетово, 29 септември 2022 (МИА) - На третиот ден од потрагата по возачот и евент...

ЦУК: Потрагата се засилува по лицето кое со приватно моторно возило „голф 4“ падна вчера во водите на реката Вардар кај Желино

ЦУК: Потрагата се засилува по лицето кое со приватно моторно возило „голф 4“ падна вчера во водите на реката Вардар кај Желино

Скопје, 28 септември 2022 (МИА) - И денеска од раните утрински часови потрагата е продолжена и се засил...

Во тетовско Желино од заталкан куршум повреден 40-годишник

Во тетовско Желино од заталкан куршум повреден 40-годишник

Тетово, 26 јули 2022 (МИА) - Од заталкан куршум синоќа бил повреден 40-годишник во тетовско Желино. Как...

Image

Остани поврзан