• недела, 14 јули 2024
Александар Котевски назначен за вд директор на Филхармонија

Александар Котевски назначен за вд директор на Филхармонија

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Александар Котевски е назначен за в.д директор на Македонската филхармо...

Оливер Зафировски назначен за директор на Клиниката за пулмологија и алергологија во Скопје

Оливер Зафировски назначен за директор на Клиниката за пулмологија и алергологија во Скопје

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Оливер Зафировски е назначен за медицински директор на Универзитетската...

Оливер Миланов ја презеде функцијата директор на Агенцијата за храна и ветеринарство

Оливер Миланов ја презеде функцијата директор на Агенцијата за храна и ветеринарство

Скопје, 4 јули 2024 (МИА) - Подобрување на квалитетот на услугите во Агенцијата за храна и ветеринар...

Злате Мехмедовиќ ќе биде новиот директор на Клиниката за физикална медицина и рехабилитација

Злате Мехмедовиќ ќе биде новиот директор на Клиниката за физикална медицина и рехабилитација

Скопје, 4 јули 2024 (МИА) - Доктор Злате Мехмедовиќ ќе биде новиот директор на Клиниката за физикалн...

Коце Трајановски назначен за в.д. директор на Јавното претпријатие за државни патишта

Коце Трајановски назначен за в.д. директор на Јавното претпријатие за државни патишта

Скопје, 3 јули 2024 (МИА) - Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски е назначен за врши...

Деспотовски поднесе оставка од функцијата директор на ТИРЗ

Деспотовски поднесе оставка од функцијата директор на ТИРЗ

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) - Јован Деспотовски денеска поднесе оставка од функцијата директор на ТИРЗ...

Израелците од затвор ослободија 55 Палестинци, меѓу кои и директорот на болницата Ал-Шифа

Израелците од затвор ослободија 55 Палестинци, меѓу кои и директорот на болницата Ал-Шифа

Тел Авив, 1 јули 2024 (МИА) - Неименуван функционер на палестинското Министерство за здравство во По...

Уапсени директори на супермаркети во Мјанмар поради тоа што продавале ориз по многу високи цени

Уапсени директори на супермаркети во Мјанмар поради тоа што продавале ориз по многу високи цени

Непјидо, 1 јули 2024 (МИА) - Четворица директори на синџир супермаркети во Мјанмар, вклучително и ја...

Игор Стојковски - нов директор на Универзитетската клиника за радиотерапија и онкологија

Игор Стојковски - нов директор на Универзитетската клиника за радиотерапија и онкологија

Скопје, 26 јуни 2024 (МИА) - Игор Стојковски од денеска е назначен за директор на Универзитетската к...

Шокаровски повторно медицински директор на Кардиохирургија

Шокаровски повторно медицински директор на Кардиохирургија

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Министерот за здравство Арбен Таравари денеска потврди дека доктор Марј...

Вардар ќе има нов извршен директор, Борко Ристовски се посветува на министерската функција

Вардар ќе има нов извршен директор, Борко Ристовски се посветува на министерската функција

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) – Предложениот министер за спорт во новата македонска влада Борко Ристовс...

Тунтев поднесе оставка од директорската функција во АЦВ, се враќа на работа во ТАВ Македонија

Тунтев поднесе оставка од директорската функција во АЦВ, се враќа на работа во ТАВ Македонија

Скопје, 1 јуни 2024 (МИА) - Директорот на Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ) Томислав Тунте...

Основачот на Светскиот економски форум, Клаус Шваб, се повлекува од извршната функција

Основачот на Светскиот економски форум, Клаус Шваб, се повлекува од извршната функција

Женева, 22 мај 2024 (МИА) - Светскиот економски форум денеска потврди дека основачот на организација...

Бештел: Со иновативни активности и содржини Францускиот институт подготвен за предизвиците на дигиталната ера

Бештел: Со иновативни активности и содржини Францускиот институт подготвен за предизвиците на дигиталната ера

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Францускиот институт е најстарата странска институција која што е присут...

Демири: Ако го суспендирав директорот на Токсикологија пред избори, ќе го сфатевте како политичка кампања

Демири: Ако го суспендирав директорот на Токсикологија пред избори, ќе го сфатевте како политичка кампања

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Министерот за здравство во техничката Влада Илир Демири денеска изјави д...

Image

Остани поврзан