• вторник, 18 јуни 2024
Преку „Изборен навигатор“ граѓаните бараат подобар изборен процес и едукација за гласачките права

Преку „Изборен навигатор“ граѓаните бараат подобар изборен процес и едукација за гласачките права

Струмица, 12 јуни 2024 (МИА) - Преку специјално креираната дигитална платформа „Изборен навигатор“,...

Во Општина Илинден доделени решенија на граѓани за субвенции на велосипеди

Во Општина Илинден доделени решенија на граѓани за субвенции на велосипеди

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - Во просториите на Општина Илинден градоначалникот Александар Георгиевск...

Грците очекуваат грчките европратеници да се борат за интересите на земјата во ЕУ

Грците очекуваат грчките европратеници да се борат за интересите на земјата во ЕУ

Атина, 9 јуни 2024 (МИА)  – Со кучиња, со опрема за на плажа, но и со велосипед, Грците денеска...

СЕФ: Граѓаните да го добијат своето место и улога во енергетската транзиција

СЕФ: Граѓаните да го добијат своето место и улога во енергетската транзиција

Скопје, 3 јуни 2024 (МИА) – Праведноста на енергетската транзиција кон обновливи извори на енергија...

Пакистан ги повика своите граѓани во Киргистан да не ги напуштаат своите домови поради нападите врз странци

Пакистан ги повика своите граѓани во Киргистан да не ги напуштаат своите домови поради нападите врз странци

Исламабад, 18 мај 2024 (МИА) - Пакистанските власти денеска ги повикаа своите државјани кои студираа...

Шолц: Германија мора да најде начин да ги убеди луѓето да изберат кариера во војската

Шолц: Германија мора да најде начин да ги убеди луѓето да изберат кариера во војската

Берлин, 14 мај 2024 (МИА) - Германија мора да умее да ги убеди луѓето да изберат воена кариера, изја...

Пендаровски се заблагодари на граѓаните за укажаната доверба

Пендаровски се заблагодари на граѓаните за укажаната доверба

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Поранешниот претседател Стево Пендаровски, по предавањето на функцијата...

Граѓаните можат да пријавуваат повреда на избирачкото право на бесплатната телефонска линија 0800 54321

Граѓаните можат да пријавуваат повреда на избирачкото право на бесплатната телефонска линија 0800 54321

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Во канцеларијата на Народниот правобранител,...

Бесплатна телефонска линија на Народниот правобранител за повреда на избирачко право

Бесплатна телефонска линија на Народниот правобранител за повреда на избирачко право

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) - Во канцеларијата на Народниот правобранител, утре од 7 до 19 часот, на де...

Битиќи и кандидатите од ИЕ2: Во коалиција сме со граѓаните за европска Македонија

Битиќи и кандидатите од ИЕ2: Во коалиција сме со граѓаните за европска Македонија

Скопје, 2 мај 2024 „Ја слушнавме и прифативме пораката која ни ја упативте на 24-ти април. Г...

ЦУК апелира до граѓаните на внимателност при палење оган на отворено

ЦУК апелира до граѓаните на внимателност при палење оган на отворено

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) - Центарот за управување со кризи апелира до граѓаните на внимателност при...

Филипче: СДСМ нема да трпи уцени, ќе пропаднат обидите да се подели партијата

Филипче: СДСМ нема да трпи уцени, ќе пропаднат обидите да се подели партијата

Скопје, 30 април 2024 Носителот на изборната листа четири на СДСМ и Коалицијата, Венко Филип...

Ковачевски: Со иднината на државата нема тргување

Ковачевски: Со иднината на државата нема тргување

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - СДСМ не прифаќа никакви условувања и со никого нема да прави политички...

Мециновиќ: Ги повикуваме гласачите на СДС да гласаат за Левица, за да се задржи левиот контингент

Мециновиќ: Ги повикуваме гласачите на СДС да гласаат за Левица, за да се задржи левиот контингент

Скопје, 30 април 2024  За пасокизацијата на СДСМ што први ја најавија од Левица, в...

Ахмети: Да не се враќаме во минатото и да се огорчуваме затоа што викав УЧК, но УЧК е албанска гордост и ја спаси Македонија

Ахмети: Да не се враќаме во минатото и да се огорчуваме затоа што викав УЧК, но УЧК е албанска гордост и ја спаси Македонија

Скопје, 28 април 2024 (МИА) – Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, вечерва од...

Image

Остани поврзан