• недела, 19 мај 2024
Лога: Непочитувањето на уставното име на државата ја прави ништовна заклетвата на Сиљановска

Лога: Непочитувањето на уставното име на државата ја прави ништовна заклетвата на Сиљановска

Скопје, 12 мај 2024 (МИА)  - Кренар Лога, министерот за правда во техничката Влада и генерален...

Изјава на претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари

Изјава на претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари

Гостивар, 8 мај 2024 (МИА) – Гостиварскиот градоначалник и кандидат за претседател во првиот круг од...

Основен суд Тетово потврди дека има решение со кое се именува Зијадин Села за претседател на Алијанса за Албанците

Основен суд Тетово потврди дека има решение со кое се именува Зијадин Села за претседател на Алијанса за Албанците

Тетово, 3 април 2024 (МИА) - Основниот суд Тетово официјално извести дека е прифатено барањето за пр...

Крилото на Таравари од Алијанса за Албанците ќе ја обжали судската одлука за спорот со печатите на партијата

Крилото на Таравари од Алијанса за Албанците ќе ја обжали судската одлука за спорот со печатите на партијата

Тетово, 3 април 2024 (МИА) - Крилото на Алијанса за Албанците предводено од Арбен Таравари денека на...

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Тетово, 1 април 2024 (МИА) - На централно собрание на Алијанса за Албанците (АА)  во Тетово, кр...

Таравари со последен повик до приврзаниците на Села да го земат печатот од АА, во спротивно очекува да станат дел од ДУИ

Таравари со последен повик до приврзаниците на Села да го земат печатот од АА, во спротивно очекува да станат дел од ДУИ

Тетово, 28 март 2024 (МИА) - Претседателот на Алијанса за Албанците и к...

Реакција на Алијанса за Албанците на прес-конференцијата на Арбен Таравари

Реакција на Алијанса за Албанците на прес-конференцијата на Арбен Таравари

Скопје, 21 март 2024  Арбен Таравари или е лошо информиран или е во потполна заблуда и...

Таравари: Победата на 8 мај е завршена работа, бранот на промени не запира

Таравари: Победата на 8 мај е завршена работа, бранот на промени не запира

20 март 2024 Претседателот на Алиј...

Реакција на Алијанса за Албанците на прес-конференцијата на Синдикатот на ДПИ

Реакција на Алијанса за Албанците на прес-конференцијата на Синдикатот на ДПИ

Скопје, 16 март 2024 Конференција на независниот синдикат на Државниот просветен инспекторат...

Таравари ги истакна четирите главни столбови на неговата претседателска програма

Таравари ги истакна четирите главни столбови на неговата претседателска програма

8 март 2024  Претседателскиот...

Хакирани каналите за информирање на Алијанса за Албанците

Хакирани каналите за информирање на Алијанса за Албанците

Скопје, 6 март 2024 (МИА) - Каналите за информирање на Алијанса за Алба...

Села: Таравари работи на уништување на АА, треба сами да одиме на избори

Села: Таравари работи на уништување на АА, треба сами да одиме на избори

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Зијадин Села од Алијанса за Албанците (АА) вечерва повтори дека спо...

Села повторно претседател на Алијанса за Албанците, Таравари разрешен

Села повторно претседател на Алијанса за Албанците, Таравари разрешен

Скопје, 18 февруари 2024 (МИА) - На денешниот четврти конгрес на Алијансата на Албанците Зијадин Сел...

Крилото во АА на Таравари ја поддржа неговата кандидатура за претседател и коалицијата со ЕСП и ги поништи одлуките на Села

Крилото во АА на Таравари ја поддржа неговата кандидатура за претседател и коалицијата со ЕСП и ги поништи одлуките на Села

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) - Крилото од Алијансата за Албанците на...

Алијанса за Албанците укажа на прекршување на партискиот статут, печатите ги има претседателот Арбен Таравари

Алијанса за Албанците укажа на прекршување на партискиот статут, печатите ги има претседателот Арбен Таравари

Тетово, 16 февруари 2024 (МИА) - Во седиштето на партијата Алијанса за Албанците во Тетово прес-конф...

Image

Остани поврзан