• петок, 19 јули 2024
Македонските ракометарки загубија од Црна Гора на СП до 20 години

Македонските ракометарки загубија од Црна Гора на СП до 20 години

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) - Македонската репрезентација вечерва во Скопје загуби од Црна Гора со 26...

Евро 2024: Словенија избори осминафинале, Србија не ја помина групата

Евро 2024: Словенија избори осминафинале, Србија не ја помина групата

Минхен, 25 јуни 2024 (МИА) - Без голови завршија двата последни натпревара од Ц-групата на Европскот...

На Дешам не му пречи што Франција не заврши прва во групата

На Дешам не му пречи што Франција не заврши прва во групата

Дортмунд, 25 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на француската репрезентација Дидие Д ешам не е разочаран...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

26 јуни 2024  Скопје – Претседателот на Собранието на Република Северн...

Австрија ја победи Холандија и од првото место се пласираше во плејофот

Австрија ја победи Холандија и од првото место се пласираше во плејофот

Берлин, 25 јуни 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Австрија ја победи Холандија со 3:2 вечерва во натп...

Кварацхелија за натпреварот со Португалија: Се надевам дека Роналдо ќе ми го даде дресот

Кварацхелија за натпреварот со Португалија: Се надевам дека Роналдо ќе ми го даде дресот

Гелзенкирхен, 25 јуни 2024 (МИА) – Најдобриот грузиски фудбалер Квича Кварацхелија ги сподели своите...

Недвижностите најголем обем на странски инвестиции во албанската економија

Недвижностите најголем обем на странски инвестиции во албанската економија

Тирана, 25 јуни 2014 (МИА) - Недвижностите се секторот што привлекува најголем обем на странски инве...

Тен Хаг блиску до потпишување на нов договор со Манчестер јунајтед

Тен Хаг блиску до потпишување на нов договор со Манчестер јунајтед

Манчестер, 25 јуни 2024 (МИА) - Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг наскоро ќе потпише нов...

Петровска: Со единство ќе го вратиме СДСМ на победничките патеки 

Петровска: Со единство ќе го вратиме СДСМ на победничките патеки 

Скопје, 25 јуни 2024 Денеска пред членовите на СДСМ од Велес кандидатката за претседател на...

Грчко МНР: Одлуката на албанскиот суд за Белерис ја потврдува загриженоста за нивото на владеење на правото и заштитата на малцинствата

Грчко МНР: Одлуката на албанскиот суд за Белерис ја потврдува загриженоста за нивото на владеење на правото и заштитата на малцинствата

Атина, 25 јуни 2024 (МИА) – Денешната одлука на Апелацискиот суд во Тирана доаѓа да ја поткрепи загр...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

26 Јуни 2024 БРИСЕЛ - Српскиот претседател Александар Вучиќ и косов...

Украина и Молдавија официјално ги отворија преговорите за пристапување во ЕУ

Украина и Молдавија официјално ги отворија преговорите за пристапување во ЕУ

Луксембург, 25 јуни 2024 (МИА) -  Украина и Молдавија официјално ги почнаа преговорите за членс...

Русија се плаши од „вистината“, велат САД по забраната за медиуми од ЕУ

Русија се плаши од „вистината“, велат САД по забраната за медиуми од ЕУ

Вашингтон, 25 јуни 2024 (МИА) – СAД соопштија дека Русија се плаши од вистинити информации откако Мо...

Клековски: Инвестицијата во ветерниот парк е една од трите ветени во програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Клековски: Инвестицијата во ветерниот парк е една од трите ветени во програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 25 јуни 2024 „Разликата меѓу влада на СДСМ и влада на ВМРО-ДПМНЕ е баш способноста и...

Тошковски-Карнер: Заедничката соработка во справување со илегалната миграција е од суштинско значење за регионот

Тошковски-Карнер: Заедничката соработка во справување со илегалната миграција е од суштинско значење за регионот

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски остварил билатерална сре...

Image

Остани поврзан